Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk szefem Rady Europejskiej. Kaczyński: To był zły premier

0
Podziel się:

- Dobrze by było, gdyby Tusk podjął dyskusję o górnictwie, pakiecie klimatycznym i obrazie Polski na świecie - uważa szef PiS.

Donald Tusk szefem Rady Europejskiej. Kaczyński: To był zły premier
(PAP/Andrzej Grygiel)

Donald Tusk był złym premierem, jednak gratuluję mu wyboru na szefa Rady Europejskiej - uważa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zdaniem polityka ważne jest, aby piastując unijne stanowisko, Donald Tusk podjął dyskusję o polskich sprawach, takich jak górnictwo, pakiet klimatyczny czy obraz Polski na świecie. _ - Byłoby to dobre dla naszego kraju _ - podkreślił.

Szef PiS odniósł się również do wyboru następcy Donalda Tuska. Wyraził nadzieję, że o wyborze kandydata nie zadecyduje jego relacja z szefem PO.

Kaczyński zwrócił uwagę, że jeśli koalicja będzie chciała przyspieszonych wyborów, albo musi mieć większość 2/3 Sejmu albo doprowadzić do nieuchwalenia budżetu. Jarosław Kaczyński powiedział, że jeszcze nie ma decyzji Prawa i Sprawiedliwości, czy zagłosowałoby za skróceniem kadencji. - _ Jeśli chodzi o budżet - wszystko w rękach koalicji _- zasugerował Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl

KOMENTARZE
(0)