Notowania

wiadomości
28.03.2011 15:09

Dramat na Lampedusie. Będzie kwarantanna?

Warunki higieniczno-sanitarne na włoskiej wyspie są dramatyczne i mogą się pogorszyć, bo cały czas przypływają kolejni uciekinierzy z Libii i Tunezji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Dwa tysiące imigrantów z północnej Afryki przybyło na włoską Lampedusę, gdzie sytuacja z powodu ich wciąż nasilającego się napływu wymyka się spod kontroli. Obawy budzi stan sanitarny wyspy. Ministerstwo zdrowia wysłało inspektorów.

Według oficjalnych danych w ciągu 3 dni na Lampedusę przypłynęło 3700 uchodźców z Tunezji i Libii. Zauważa się, że coraz więcej łodzi i statków przybywa z libijskich wybrzeży, a uchodźcy mówią, że nie ma tam żadnych kontroli i w kierunku Włoch wybierają się tysiące ludzi.

To, co budzi obecnie największe zaniepokojenie władz lokalnych oraz centralnych w Rzymie to fatalne warunki higieniczne na wyspie, gdzie koczuje ponad 5,5 tysiąca uciekinierów.

Niektórzy przedstawiciele miejscowych władz mówią o groźbie wybuchu epidemii. Zaprzecza temu ministerstwo zdrowia, które wysłało tam jednak inspektorów. Będzie im towarzyszył obserwator Światowej Organizacji Zdrowia.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t135840.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zdanowski;al-kaida;szykuje;sie;do;przejecia;libii,183,0,798903.html) Zdanowski: Al-Kaida szykuje się do przejęcia Libii
Szef resortu zdrowia Ferruccio Fazio przyznał, że warunki higieniczno - sanitarne są dramatyczne i mogą się jeszcze pogorszyć.

Nie wyklucza się nawet objęcia wyspy kwarantanną, gdyby kontrole znalazły źródło epidemii.

Przeciwko takiej możliwości protestuje lokalna ludność, która w poniedziałek po południu manifestowała na wyspie. _ Nie chcemy kwarantanny _, _ Bronimy naszej godności _ - wznosili okrzyki demonstranci domagając się natychmiastowego rozwiązania kryzysu imigracyjnego przez rząd.

Minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni zapowiedział, że jeżeli Tunezja nie zobowiąże się do walki ze zjawiskiem nielegalnej imigracji, to strona włoska będzie przymusowo deportować Tunezyjczyków do tego kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t136265.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;powstancy;zajeli;nofilie;w;misracie;walcza;snajperzy,135,0,801927.html) Libia: Powstańcy zajęli Nofilię. W Misracie walczą snajperzy Powstańcy zbliżają się do Syrty, rodzinnego miasta dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t135737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/interwencja;w;libii;jak;sredniowieczna;krucjata,133,0,797829.html) Interwencja w Libii. "Jak średniowieczna krucjata" Wadimir Putin krytykuje skłonność USA do nadużywania przemocy. Z kolei Włosi ostrzegają przed napływem terrorystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t136028.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;bombardowanie;sabhy;sprzeczne;doniesienia;z;syrty,167,0,801703.html) Libia: Bombardowanie Sabhy. Sprzeczne doniesienia z Syrty Świadkowie twierdzą, że nie ma śladów zdobycia Syrty przez przeciwników dyktatora.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz