Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska ekspresówka połączy się ze słowacką. Jest porozumienie ministrów

Polska ekspresówka połączy się ze słowacką. Jest porozumienie ministrów

Polska ekspresówka połączy się ze słowacką. To część trasy Via Carpatia Fot. Aleksander Koźmiński
Polska ekspresówka połączy się ze słowacką. To część trasy Via Carpatia

Polska droga ekspresowa S19 połączy się ze słowacką R4. Ministrowie z obu krajów właśnie podpisali umowę o budowie mostu granicznego między dwoma krajami.

Połączenie dróg ekspresowych S19 i R4 planowane jest w pobliżu miejscowości Barwinek i Vysny Komarnik. Będzie to element szlaku drogowego Via Carpatia - informuje Polska Agencja Prasowa. Ministrowie, Andrzej Adamczyk oraz szef słowackiego resortu transportu i budownictwa Arpad Erseka, podpisali dokumenty na polsko-słowackim przejściu granicznym Barwinek-Vysny Komarnik w Beskidzie Niskim.

"Money. To się liczy". Gościem: Marcin Karny - Menedżer ds. Rozwoju Produktów w Alior Banku. Zobacz wideo:


 

Czytaj też: Mapa budowy dróg. Tymi drogami pojedziemy jeszcze w 2018 roku

- Polska oraz Słowacja ściśle współpracują przy modernizacji infrastruktury wspólnych połączeń transgranicznych - powiedział podczas uroczystości polski minister infrastruktury.

Drogi ekspresowe S19 i R4 mają się połączyć w pobliżu miejscowości Barwinek oraz Vysny Komarnik. Będzie to element szlaku drogowego Via Carpatia. Ta budowana etapami trasa "północ-południe" ma ostatecznie połączył litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drogi, budowa, andrzej adamczyk, droga s19
Czytaj także
Polecane galerie
POLAK
2018-07-17 15:26
byłem na słowacji raz i starczy do końca życia - to co wyprawia ta ich pseudo policja to DRAMAT -nienawiść do POLSKI I POLAKÓW w czystej postaci
WaldekLublin
2018-07-16 20:39
V kratším čase přijdou na Slovensko z Lublinu, ale je to pár let a pak ... stejné smlouvy a slova nic víc :). Swoją drogą to mają rozmach...zaczeli rozmawiać w Łańcucie w 2006 roku o via carpatia a 12 lat później Slowacja oficjalnie zgodziła się połączyć ekspresówki, no to jest szansa że za 10 lat zaczna w końcu budować:) no i za 30 lat będzie droga w końcu:). Często z żoną jeżdze z Lublina na Słowacje i Czechy więc to dobra wiadomość:).Doufejme, že bude žít, aby viděl tuto cestu. Pozdrawiam serdecznie:)
asd
2018-07-16 20:32
A co z napadami słowackiej policji na polaków ???
Pokaż wszystkie komentarze (7)