Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dwie doby czekania. Gigantyczny korek przed polską granicą

Dwie doby czekania. Gigantyczny korek przed polską granicą

Gigantyczna kolejka do przejscia w Dorohusku Fot. Policja.gov.pl
Gigantyczna kolejka do przejscia w Dorohusku

Prawie dwie doby muszą czekać kierowcy ciężarówek, którzy chcą przekroczyć granicę z Ukrainą. Korek do przejścia w Dorohusku ma 20 km.

Służby alarmują o gigantycznych utrudnieniach na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin. Samochody ciężarowe, które chcą przekroczyć wschodnią granicę Polski, a zarazem Unii Europejskiej, na odprawę muszą czekać 40 godzin. "Z uwagi na sytuację powiększa się kolejka tirów oczekujących na odprawę. W tej chwili sięga już niespełna 20 km" – informują służby prasowe lubelskiej policji.


Granica.gov

Trasa K12, która wiedzie z Chełma do granicy, mimo utrudnień jest przejezdna dla aut osobowych – ciężarówki kolejkę do przejścia tworzą na poboczu drogi. "Sytuację monitorują policjanci ruchu drogowego z chełmskiej komendy" – czytamy w oficjalnym stanowisku policji.

Latem wschodnią granice Polski można przekroczyć kajakiem:


 

Problemy wynikają z prac budowlanych po stronie ukraińskiej, gdzie trwa rozbudowa przejścia granicznego. "Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań aby jak najszybciej odprawiać samochody, jednak ograniczona przepustowość przejścia granicznego, związana z trwającym remontem po stronie ukraińskiej, nie pozwala na szybkie rozładowanie kolejki samochodów czekających na odprawę" – informuje KAS odpowiedzialna za pracę celników.

Zarówno policja jak i służby celno-skarbowe apelują do kierowców oraz firm transportowych, by wybierać inne przejścia graniczne. Jak alternatywy wskazano Hrebnne, Korczową i Medykę. Z najnowszych danych wynika, że na tym pierwszym na odprawę trzeba czekać 4 godziny, na drugim 6 godzin. Najlepiej sytuacja wygląda na przejściu nieopodal Przemyśla. Nie ma tam w tej chwili żadnej kolejki.

tir, kolejka, przejście graniczne, dorohusk
Czytaj także
Polecane galerie
Hiob
2018-02-12 16:35
Ale to już byłooo...! I wraca znowu. To się nazywa: rozwój dobrej zmiany.
cxxx
2018-02-12 15:42
ta granica działa na zasadach: przekraczasz ją po raz pierwszy i juz masz dośc i nigdy wiecej! przynajminej dla prawdziwych turystów jadących coś zobaczyć i chcących skorzystać z ich intstytycji kulktury typu opera, filharmonia!! ja mieszkający w RZeszowie i mający taką samą odległosć od Krakowa do Lwowa zdecydowanie preferuje Lwów ze wzdledu na repertuar i ceny! ale nic z tego granica zniechęca mnie po pierwszej wizycie!!
jan
2018-02-12 14:50
ta groanica to jakiś horror !! i wszyscy robiłą sobie na złosć! Polacy Ukraincom i Ukraincy Polakom!! dlaczego ta granica nie funckjonuje jak chocy kiedy granicy polsko słowacka?? podjeżdzasz do okienka bez jakis bzdurnych biletów wydawanych przed granicą1 potem czekasz na celników którzy zbierają paszporty z kilku samochodów PRZED okienkiem , potem każą sobie czekać z dobre pół godziny na weryfijkacje idt a potem każa otworzyć bgażnik i juz po odprawie! przeciez tak na granicy polsko słowackiej było to o niebo krócej!! wszystkie granice polsko ukrainskie to jakich horror dla tych którzy jadą np do opery lwowskiej lub z krótką wizyta bez drobnego przemytu
Pokaż wszystkie komentarze (21)