Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dwie doby czekania. Gigantyczny korek przed polską granicą

21
Podziel się

Prawie dwie doby muszą czekać kierowcy ciężarówek, którzy chcą przekroczyć granicę z Ukrainą. Korek do przejścia w Dorohusku ma prawie 20 km.

Gigantyczna kolejka do przejscia w Dorohusku
Gigantyczna kolejka do przejscia w Dorohusku (Policja.gov.pl)
bErzkQXp

Prawie dwie doby muszą czekać kierowcy ciężarówek, którzy chcą przekroczyć granicę z Ukrainą. Korek do przejścia w Dorohusku ma 20 km.

Służby alarmują o gigantycznych utrudnieniach na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin. Samochody ciężarowe, które chcą przekroczyć wschodnią granicę Polski, a zarazem Unii Europejskiej, na odprawę muszą czekać 40 godzin. "Z uwagi na sytuację powiększa się kolejka tirów oczekujących na odprawę. W tej chwili sięga już niespełna 20 km" – informują służby prasowe lubelskiej policji.

bErzkQXr

Granica.gov

Trasa K12, która wiedzie z Chełma do granicy, mimo utrudnień jest przejezdna dla aut osobowych – ciężarówki kolejkę do przejścia tworzą na poboczu drogi. "Sytuację monitorują policjanci ruchu drogowego z chełmskiej komendy" – czytamy w oficjalnym stanowisku policji.

Zobacz także: Latem wschodnią granice Polski można przekroczyć kajakiem:

Problemy wynikają z prac budowlanych po stronie ukraińskiej, gdzie trwa rozbudowa przejścia granicznego. "Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań aby jak najszybciej odprawiać samochody, jednak ograniczona przepustowość przejścia granicznego, związana z trwającym remontem po stronie ukraińskiej, nie pozwala na szybkie rozładowanie kolejki samochodów czekających na odprawę" – informuje KAS odpowiedzialna za pracę celników.

bErzkQXx

Zarówno policja jak i służby celno-skarbowe apelują do kierowców oraz firm transportowych, by wybierać inne przejścia graniczne. Jak alternatywy wskazano Hrebnne, Korczową i Medykę. Z najnowszych danych wynika, że na tym pierwszym na odprawę trzeba czekać 4 godziny, na drugim 6 godzin. Najlepiej sytuacja wygląda na przejściu nieopodal Przemyśla. Nie ma tam w tej chwili żadnej kolejki.

bErzkQXS
wiadomości
KOMENTARZE
(21)
Hiob
3 lata temu
Ale to już byłooo...! I wraca znowu. To się nazywa: rozwój dobrej zmiany.
cxxx
3 lata temu
ta granica działa na zasadach: przekraczasz ją po raz pierwszy i juz masz dośc i nigdy wiecej! przynajminej dla prawdziwych turystów jadących coś zobaczyć i chcących skorzystać z ich intstytycji kulktury typu opera, filharmonia!! ja mieszkający w RZeszowie i mający taką samą odległosć od Krakowa do Lwowa zdecydowanie preferuje Lwów ze wzdledu na repertuar i ceny! ale nic z tego granica zniechęca mnie po pierwszej wizycie!!
jan
3 lata temu
ta groanica to jakiś horror !! i wszyscy robiłą sobie na złosć! Polacy Ukraincom i Ukraincy Polakom!! dlaczego ta granica nie funckjonuje jak chocy kiedy granicy polsko słowacka?? podjeżdzasz do okienka bez jakis bzdurnych biletów wydawanych przed granicą1 potem czekasz na celników którzy zbierają paszporty z kilku samochodów PRZED okienkiem , potem każą sobie czekać z dobre pół godziny na weryfijkacje idt a potem każa otworzyć bgażnik i juz po odprawie! przeciez tak na granicy polsko słowackiej było to o niebo krócej!! wszystkie granice polsko ukrainskie to jakich horror dla tych którzy jadą np do opery lwowskiej lub z krótką wizyta bez drobnego przemytu
bErzkQXT
Krzysiek_33
3 lata temu
Dlaczego kolejkuja się na siłę na tym jednym przejściu, skoro mogliby dołożyć 100km, skorzystać z innego przejścia i przejechać za 4 czy 5 godzin?
Alicja
3 lata temu
najnowasza aktualizacja na 2018 rok
...
Następna strona