Notowania

transport
11-02-2018 (14:57)

Dwie doby czekania. Gigantyczny korek przed polską granicą

Prawie dwie doby muszą czekać kierowcy ciężarówek, którzy chcą przekroczyć granicę z Ukrainą. Korek do przejścia w Dorohusku ma prawie 20 km.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja.gov.pl)
Gigantyczna kolejka do przejscia w Dorohusku

Prawie dwie doby muszą czekać kierowcy ciężarówek, którzy chcą przekroczyć granicę z Ukrainą. Korek do przejścia w Dorohusku ma 20 km.

Służby alarmują o gigantycznych utrudnieniach na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Dorohusk-Jagodzin. Samochody ciężarowe, które chcą przekroczyć wschodnią granicę Polski, a zarazem Unii Europejskiej, na odprawę muszą czekać 40 godzin. "Z uwagi na sytuację powiększa się kolejka tirów oczekujących na odprawę. W tej chwili sięga już niespełna 20 km" – informują służby prasowe lubelskiej policji.

Granica.gov

Trasa K12, która wiedzie z Chełma do granicy, mimo utrudnień jest przejezdna dla aut osobowych – ciężarówki kolejkę do przejścia tworzą na poboczu drogi. "Sytuację monitorują policjanci ruchu drogowego z chełmskiej komendy" – czytamy w oficjalnym stanowisku policji.

Latem wschodnią granice Polski można przekroczyć kajakiem:

Problemy wynikają z prac budowlanych po stronie ukraińskiej, gdzie trwa rozbudowa przejścia granicznego. "Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań aby jak najszybciej odprawiać samochody, jednak ograniczona przepustowość przejścia granicznego, związana z trwającym remontem po stronie ukraińskiej, nie pozwala na szybkie rozładowanie kolejki samochodów czekających na odprawę" – informuje KAS odpowiedzialna za pracę celników.

Zarówno policja jak i służby celno-skarbowe apelują do kierowców oraz firm transportowych, by wybierać inne przejścia graniczne. Jak alternatywy wskazano Hrebnne, Korczową i Medykę. Z najnowszych danych wynika, że na tym pierwszym na odprawę trzeba czekać 4 godziny, na drugim 6 godzin. Najlepiej sytuacja wygląda na przejściu nieopodal Przemyśla. Nie ma tam w tej chwili żadnej kolejki.

Tagi: transport, tir, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2018

RealPozamykać wszystkie przejścia ZAMKNĄĆ ! wjazd do Polski nie dla ukraińców

11-02-2018

IWANTO CELOWA ROBOTA BANDEROWCÓW

12-02-2018

janta groanica to jakiś horror !! i wszyscy robiłą sobie na złosć! Polacy Ukraincom i Ukraincy Polakom!! dlaczego ta granica nie funckjonuje jak chocy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)

Wybrane dla Ciebie