Notowania

unia bankowa
11.03.2014 07:52

Dziś kluczowe rozmowy w Brukseli w sprawie unii bankowej

Ministrowie finansów 28 krajów mają uzgodnić wspólne stanowisko do negocjacji z Parlamentem Europejskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

Ministrowie finansów 28 krajów mają uzgodnić wspólne stanowisko do negocjacji z Parlamentem Europejskim.

Chodzi o drugi etap budowanej unii - czyli system ratowania i kontrolowanej upadłości banków, co ma uchronić Europę przed powtórką kryzysu finansowego w przyszłości.

Rozmowy są kluczowe, bo to jeden z ostatnich momentów na porozumienie, jeśli terminy mają być dotrzymane i negocjacje mają być zakończone jeszcze przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego - relacjonuje Beata Płomecka.

Czytaj więcej w Money.pl
Komisarz UE: Rozmowy z Ukrainą wstrzymane _ - Słowa i działania prezydenta i rządu są coraz sprzeczne ze sobą. Ich argumenty nie mają podstaw w rzeczywistości - _ ocenił Sztefan Fuelle, komisarz UE ds. rozszerzenia.
Mimo afery Unia będzie negocjowała z USA Rozpoczyna się druga runda negocjacji w sprawie transatlantyckiej umowy o wolnym handlu. Potrwają one do 15 listopada.
Kolejne rozmowy "ostatniej szansy" w UE? Ministrowie finansów 28 krajów mają uzgodnić wspólne stanowisko na negocjacje z Parlamentem Europejskim.
Negocjacje Turcja-UE wznowione. Po 3 latach Rozmowy i działania akcesyjne z Ankarą trwają od 2005 roku. Dotychczas otwarto 14 z 35 rozdziałów.
Tagi: unia bankowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz