Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emigracja z Irlandii - coraz większa wśród młodych

0
Podziel się:

Ponad jedną trzecią emigrantów stanowią młode osoby w wieku 15-24 lat.

Emigracja z Irlandii - coraz większa wśród młodych
(soylentgreen23/CC/Flickr)

Coraz więcej młodych Irlandczyków decyduje się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy. Większość emigrantów nie wraca do kraju, w którym bezrobocie utrzymuje się na poziomie 13,7 procent.

Saldo migracji, czyli różnica między napływem i odpływem ludności, wzrosło o 36 proc. w roku obrachunkowym, który zakończył się w kwietniu br. - poinformował Centralny Urząd Statystyczny Irlandii. Ponad jedną trzecią emigrantów stanowią młode osoby w wieku 15-24 lat.

Wzrost salda migracji jest spowodowany przede wszystkim tym, że zmniejszyła się liczba osób, które decydują się na powrót do kraju. W sumie z 4,6-milionowej Irlandii wyjechało w tym okresie 89 tys. osób, o 2 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Irlandzka gospodarka przeżywa obecnie recesję. W tym roku oczekiwany jest jedynie marginalny wzrost gospodarczy. Bezrobocie w Irlandii sięga 13,7 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmniejszają deficyt, uderzają w emerytów W budżecie na 2014 r. rząd Irlandii chce podnieść podatki i ograniczyć wydatki na łączną sumę 3,1 mld euro.
Starcia w Belfaście. Już 58 rannych Napięta sytuacja panuje także w innych częściach Irlandii Północnej.
16-latki będą dopuszczone do wyborów? Irlandzki rząd premiera Endy Kenny potwierdził, że rozpisze referendum ws. obniżenia wieku uprawniającego do udziału w wyborach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)