Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emigracja zarobkowa. W Niemczech coraz więcej Greków i Hiszpanów

0
Podziel się:

Większość imigrantów pochodzi z krajów Unii Europejskiej. Największy przyrost zaobserwowano wśród mieszkańców Grecji, Hiszpanii i Portugalii.

Emigracja zarobkowa. W Niemczech coraz więcej Greków i Hiszpanów
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Kryzys finansowy w krajach Europy Południowej oraz otwarcie niemieckiego rynku pracy dla krajów Europy Wschodniej sprawiły, że w pierwszej połowie 2012 roku wzrosła imigracja z tych obszarów do Niemiec. Najwięcej osób pochodzi z Polski.

Przez pierwszych sześć miesięcy 2012 roku do Republiki Federalnej Niemiec przybyło 501 000 osób, czyli o 15 proc. więcej niż w pierwszym półroczu roku 2011 - poinformował Federalny Urząd Statystyczny z siedzibą w Wiesbaden.

Większość imigrantów (360 tys.) pochodzi z krajów Unii Europejskiej. Największy przyrost zaobserwowano wśród mieszkańców Grecji, Hiszpanii i Portugalii, jednak w liczbach bezwzględnych najwięcej przybyszów to Polacy.

Ogłoszone najnowsze dane statystyczne wskazują na kontynuację wzrostowego trendu w imigracji do Niemiec - w 2011 roku imigracja była o 20 proc. większa niż w roku poprzednim.

We wrześniu urząd statystyczny podał, że blisko jedna piąta wszystkich mieszkańców Niemiec jest pochodzenia innego niż niemieckie. W 2011 roku liczba osób pochodzących z rodzin imigrantów wyniosła 16 mln. Najwięcej imigrantów i ich potomków mieszkających w Niemczech pochodzi z Turcji i Polski.

W Niemczech mieszka obecnie około 82 mln ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujący pomysł na ograniczenie imigracji Według ekologów zbyt duża populacja powoduje zbyt dużą konsumpcję.
Mają w planach wizy do Wielkiej Brytanii? Wielka Brytania ściśle wiąże prawo obywateli UE do swobodnego przemieszczania się z prawem pracy w innym kraju UE.
Polacy ślą pieniądze do kraju. Miliardy W IV kw. wielkość środków przekazanych przez pracujących za granicą wzrosła o 7,3 proc. rok do roku - NBP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)