Notowania

szczyt unii europejskiej
09.02.2013 10:09

Francja: Europarlament nie chce tego budżetu

Przyjęty w Brukseli budżet to sukces premiera Wielkiej Brytanii - akcentuje francuska prasa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

*Przyjęty w Brukseli budżet to sukces premiera Wielkiej Brytanii - akcentuje francuska prasa. Gazety nad Sekwaną wyrażają wątpliwość, czy budżet zaakceptują eurodeputowani. *

Francois Hollande ugiął się przed Merkel i Cameronem- stwierdza prawicowy dziennik _ Le Figaro _. Nie udało mu się obronić swojej koncepcji nadania nowego, mniej liberalnego kierunku budowy Europy. Sukcesem Paryża jest niewielki ubytek finansów w kasie europejskiej polityki rolnej, z której najwięcej dostaje francuski rolnik.

Lewicowy _ Le Monde _ i popularny dziennik _ Le Parisien _ zaznaczają, że nowy budżet, który odzwierciedla tendencję do zaciskania pasa, nie będzie przyjęty przez Parlament Europejski, po tym jak szefowie działających tam czterech głównych grup politycznych zarzucili budżetowi, iż nie sprzyja on nadaniu nowej dynamiki i konkurencyjności gospodarce europejskiej.

_ Le Parisien _ zauważa, że najwięcej w nowym budżecie zyskała Polska, ponad dwa razy tyle, ile druga na liście korzystających z europejskich pieniędzy Grecja. Ta sama gazeta ubolewa nad cięciami na pomoc dla organizacji charytatywnych opiekujących się najuboższymi Europejczykami.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy: To nie jest budżet doskonały Niemiecka prasa podzielona w ocenie efektów budżetowego szczytu.
Szczyt UE: Polska zachwycona, a inni? Nie wszyscy po unijnych negocjacjach czują się takimi zwycięzcami jak premier Donald Tusk. Co osiągnęła Polska, czego nie udało się innym?
Taktyka w Brukseli to między innymi uniki Kawa, energetyczne napoje i adrenalina pomogły polskiej delegacji przetrwać męczące negocjacje w Brukseli.
Tagi: szczyt unii europejskiej, francja, budżet, unia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz