Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja i Grecja sabotują Europę. Niech radzą sobie sami

0
Podziel się:

Francja i Grecja straciły poczucie rzeczywistości - tak niemiecki dziennik Die Welt komentuje wyniki ostatnich wyborów w tych krajach.

Francja i Grecja sabotują Europę. Niech radzą sobie sami
(PAP/EPA)

Francja i Grecja straciły poczucie rzeczywistości - tak niemiecki dziennik _ Die Welt _ komentuje wyniki ostatnich wyborów w tych krajach. Zdaniem gazety kanclerz Angela Merkel będzie musiała sprowadzić na ziemię partnerów w Paryżu i Atenach.

Komentator gazety ocenia, że w oczach przedstawicieli rynków finansowych zjednoczona Europa znowu stanęła pod znakiem zapytania. Po niedzielnych wyborach wróciły obawy, że Europa nie utrzyma się na kursie reform. W Grecji wygrali bowiem radykałowie, którzy co prawda chcą pozostać w strefie euro, ale nie chcą trzymać się przyjętych wcześniej zobowiązań.

Z kolei we Francji triumfuje prezydent obiecujący ludziom kolejne państwowe prezenty nie widząc problemu ze sposobem ich finansowania i nie zdając sobie sprawy z tego, że Francja może podzielić niebawem losy Grecji lub Hiszpanii.

Zdaniem Die Welt Angela Merkel musi sprowadzić Francuzów i Greków na grunt rzeczywistości. W negocjacjach z Paryżem powinna postawić przy tym na elastyczną dyplomację, w rozmowach z Atenami na nieustępliwość, dając greckim politykom do zrozumienia, że jeśli chcą, mogą spróbować ratować się na własną rękę.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja ciągle w impasie. Wciąż nie ma rządu Przywódca greckich konserwatystów przyznał, że nie jest w stanie utworzyć nowego rządu. Co teraz?
Nowy prezydent Francji utemperuje Merkel? _ Ona dokonała swego wyboru. Kierowała Europą z Nicolasem Sarkozym i widzimy efekty! _
Lagarde pożyczy, ale to nie kończy sprawy Szefowa MFW podkreśliła, że dla Grecji istotniejsza jest inna rzecz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)