Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazprom docenia współpracę z Polską

0
Podziel się:

Szef Gazpromu miał podkreślić, że Polska jest największym odbiorcą paliwa w Europie Środkowej i ważnym szlakiem tranzytowym.

Gazprom docenia współpracę z Polską
(materiały prasowe Gazprom)

Gazprom docenia Polskę jako _ ważnego partnera w kontaktach handlowych _. Tak wynika z komunikatu służb prasowych rosyjskiego koncernu.

Strona rosyjska poinformowała, że o współpracy Moskwy z Warszawą rozmawiali: szef Gazpromu Aleksiej Miller i ambasador Polski Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Jak wynika z komunikatu, polska ambasador została zaproszona do moskiewskiej siedziby koncernu. W trakcie spotkania rozmawiano o problemach z dostawami gazu do Polski, a także o tranzycie surowca przez terytorium naszego kraju, rurociągiem Jamał - Europa.

Szef Gazpromu miał podkreślić, że Polska jest największym odbiorcą paliwa w Europie Środkowej i ważnym szlakiem tranzytowym.

Aleksiej Miller poinformował, że jego firma dostarcza obecnie rekordowe ilości gazu na rynek wewnętrzny, w związku z rozpoczęciem jesienno-zimowego sezonu grzewczego, który charakteryzuje się gwałtownym spadkiem temperatury w wielu regionach Rosji.

Tym między innymi Gazprom tłumaczy ograniczenia w dostawach surowca dla odbiorców w Polsce. - _ Musimy najpierw napełnić nasze magazyny _ - tłumaczył niedawno Polskiemu Radiu rzecznik Gazpromu Siergiej Kuprianow.

Przedstawiciel koncernu zapewnił, że niedobór paliwa nie ma nic wspólnego z rewersem dla Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazprom nie chce zwiększyć dostaw do Polski Rosja szantażuje kraje Unii, by zablokować sankcje - oceniają eksperci. Unijne kraje gromadzą zapasy paliwa.
Problemy z dostawą gazu. "Polska uzależniona" Brak budowy elektrowni atomowej mimo przygotowań, zbyt małe odwierty gazu łupkowego i opóźnienia w budowie gazoportu - to tylko część zaniedbań Polski.
Jest pozew w sprawie tranzytu gazu Ukraińska spółka paliwowa Naftohaz wystąpiła do międzynarodowego sądu arbitrażowego w Sztokholmie z pozwem przeciwko rosyjskiemu Gazpromowi w związku z niedoborem gazu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)