Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Greckie firmy na skraju bankructwa. Aż 200 tys. ma problemy

Greckie firmy na skraju bankructwa. Aż 200 tys. ma problemy

Fot. Patrick Donovan/Flickr (CC BY-NC 2.0)

Nawet 200 tys. greckich firm jest zagrożonych bankructwem. Ich długi mogą też przejąć zagraniczne firmy. Poważne problemy finansowe ma co drugie przedsiębiorstwo zadłużone w bankach, urzędzie skarbowym lub kasach ubezpieczeniowych.

Do tak dramatycznej sytuacji na greckim rynku przyczyniły się w znacznym stopniu opóźnienia w procedurze regulacji zadłużeń. Chodzi o umowy pozasądowe, których szybkie wprowadzenie mogłoby uratować tysiące firm.

Zarówno bankierzy jak i przedsiębiorcy obawiają się, że zanim odpowiednia ustawa wejdzie w życie, będzie za późno dla wielu przedsiębiorstw. Regulacja, na którą od ponad dwóch lat czekał grecki rynek, ma zostać przegłosowana pod koniec miesiąca.

Potrzeba kolejnych trzech, aby zaczęła działać specjalna platforma elektroniczna, gdzie dłużnicy mogliby składać wnioski. Tysiące firm szacuje, że nie wytrzyma tak długo bez regulacji zaległości i będzie zmuszonych zawiesić swoją działalność.

Chodzi zarówno o małe przedsiębiorstwa, których długi wynoszą od 50 do 100 tysięcy euro, jak i duże, które zadłużone są na miliony euro.


zadłużenie, grecja, bankructwa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
jooo
2017-05-25 15:13
PIS ROBI WSZYSTKO aby z polski nie bylo irlandii lecz druga grecja
ju
2017-04-21 06:47
Gonimy Grecję, a dobra zmiana robi wszystko abyśmy przegonili....
SAHEWER
2017-04-21 00:20
TAM RZADZA ZWIAZKI ZAWODOWE ,GOSPODARKA JEST NIEWYDOLNA I NIEKONKURENCYJNA.TAM BEDZIE DRUGA WENEZUELA BO RZADZI W GRECJI KOMUNA.
Pokaż wszystkie komentarze (40)