Notowania

grecja
19.01.2013 14:05

Grecja: Kolejny dzień strajku maszynistów ateńskiego metra

Związki zawodowe twierdzą, że cięcia płacowe pracowników ateńskiego metra i kolei podmiejskich sięgają 25 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sobota jest trzecim z rzędu dniem strajku maszynistów ateńskiego metra, protestujących przeciwko cięciom płacowym. W greckiej stolicy powoduje to chaos komunikacyjny. Tymczasem związek zawodowy maszynistów grozi strajkiem bezterminowym.

Związki zawodowe twierdzą, że cięcia płacowe pracowników ateńskiego metra i kolei podmiejskich sięgają 25 proc.

Właściciele sklepów w centrum Aten mówią, że strajk zaczyna ich rujnować, ponieważ w normalnych warunkach metro dowozi im wielu klientów.

Agencja dpa pisze, powołując się na informacje uzyskane w greckim resorcie transportu, że rząd nie wyklucza zmuszenia maszynistów do powrotu do pracy, jeśli strajk miałby potrwać jeszcze kilka dni.

Cięcia płacowe są elementem rygorystycznego programu oszczędnościowego, narzuconego przez międzynarodowych pożyczkodawców w zamian za pomoc finansową, ratującą Grecję przed bankructwem.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak bombowy w Grecji. Celem dziennikarze Był to pierwszy tak skoordynowany atak wymierzony w dziennikarzy od wybuchu greckiego kryzysu w 2009 roku.
Świetny wynik Grecji w walce z kryzysem Ateny zmniejszyły w 2012 roku swój deficyt budżetowy o 30 procent - wynika ze wstępnych danych greckiego ministerstwa finansów.
"Wielkie wysiłki Grecji, aby wyjść z kryzysu" Grecja podejmuje wielkie wysiłki, by zreformować swą gospodarkę i odzyskać zaufanie, ale łączy się to z poważnymi poświęceniami ze strony obywateli.
Tagi: grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz