Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja może potrzebować większej pomocy

0
Podziel się:

Od kilku dni finansiści spekulowali na temat ewentualnej konieczności zrestrukturyzowania greckiego długu. Ministrowie finansów strefy euro jednak to wykluczyli.

Grecja może potrzebować większej pomocy
(MPD01605/CC/Flickr)
bEUqTxuJ

Tak uważa brytyjski minister finansów George Osborne. Zastrzegł, że Londyn nie zamierza partycypować w ewentualnym kolejnym planie pomocowym.

_ - Z pewnością nie chcemy być częścią jakiegokolwiek (planu) dofinansowania Grecji, drugiego takiego dofinansowania Grecji _ - podkreślił Osborne w rozmowie z BBC.

_ - Jest kilka trudnych kwestii, do których Grecja musi się odnieść, ponieważ założenie, kiedy w zeszłym roku eurogrupa przygotowała plan ratunkowy, było takie, że Grecja będzie mogła wrócić na rynek w następnym roku i pożyczać _ - powiedział brytyjski minister finansów.

bEUqTxuL

Od kilku dni finansiści spekulowali na temat ewentualnej konieczności zrestrukturyzowania tego długu. Ministrowie finansów strefy euro wykluczyli jednak taką możliwość.

Grecję od widma bankructwa uratowała rok temu warta blisko 160 mld dol. pożyczka udzielona przez inne kraje strefy euro i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Niemiecki _ Spiegel _ informował w piątek, że możliwe jest wystąpienie Grecji ze strefy euro, a wkrótce potem decyzja o restrukturyzacji greckiego zadłużenia. Ateny natychmiast, jeszcze tego samego dnia, zdementowały informację _ Spiegla _.

W sobotę premier Grecji Jeorjos Papandreu określił pogłoski o możliwości wystąpienia jego kraju ze strefy euro jako _ już niemal przestępcze _.

bEUqTxuR
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią. Sprawdź, ile za to zapłacisz Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;zapewniaja;ze;mimo;poglosek;jeszcze;nie;bankrutuja,195,0,814275.html) Grecy zapewniają, że mimo pogłosek jeszcze nie bankrutują Szef banku centralnego podkreśla, że restrukturyzacja długu miałaby katastrofalne skutki dla banków i funduszy emerytalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;zbankrutuje;prosi;o;rozmowy,96,0,814176.html) Grecja zbankrutuje? Prosi o rozmowy Grecja oświadczyła Unii Europejskiej i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, że chce, by dokonano restrukturyzacji jej zadłużenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;grecji;obiecuje;wyjscie;z;kryzysu,208,0,813264.html) Premier Grecji obiecuje wyjście z kryzysu Jeorjos Papandreu, chce zmniejszyć wydatki państwa do 44 procent PKB w 2015 roku.
bEUqTxvm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)