Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
12.06.2013 10:31

Grecja: Protestują dziennikarze zawieszonego publicznego nadawcy

Tysiące dziennikarzy protestowały pod główną siedzibą państwowego nadawcy EPT przeciw zawieszeniu nadawania radia i telewizji w ramach oszczędności budżetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SIMELA PANTZARTZI)

Tysiące dziennikarzy greckich mediów publicznych w nocy protestowały pod główną siedzibą państwowego nadawcy EPT przeciw zawieszeniu nadawania radia i telewizji w ramach oszczędności budżetowych, a także przeciw związanym z tym zwolnieniom.

Tysiące protestujących pozostało na terenie gigantycznego kompleksu pod Atenami, ignorując wezwania do rozejścia się. W środę nad ranem grecka telewizja i radio publiczne zakończyły nadawanie, jednak dziennikarze prowadzący protest kontynuowali nadawanie programu na żywo w internecie.

W geście solidarności związki zawodowe dziennikarzy zorganizowały 24-godzinny strajk protestacyjny, co uniemożliwiło emisję programów informacyjnych w stacjach prywatnych.

Rząd Grecji poinformował we wtorek, że w ramach oszczędności budżetowych uzgodnionych z zagranicznymi kredytodawcami czasowo zawieszone zostaje nadawanie publicznego radia i telewizji. Restrukturyzacja EPT, obejmująca m.in. masowe zwolnienia ok. 2,5 tys. pracowników, ma na celu zmniejszenie _ niewiarygodnego marnotrawstwa _ w czasie, gdy gospodarka grecka szósty rok z rzędu trwa w recesji - przekonywał premier Antonis Samaras.

Europejska Unia Nadawców (EBU) zaprotestowała przeciw zawieszeniu działalności greckich mediów publicznych i zażądała od rządu natychmiastowego cofnięcia decyzji. Protest zgłosiły także dwa ugrupowania z trójpartyjnej koalicji rządowej, socjalistyczny PASOK i centrolewicowa Demokratyczna Lewica (DIMAR), które również domagają się przywrócenia emisji.

Czytaj więcej w Money.pl
Cały kraj zamarł, stoi transport, urzędy... Protest zaczął się kilka dni przed przybyciem do Aten przedstawicieli wierzycieli Grecji.
Strajk paraliżuje Grecję. Nie kursuje też metro Dziś w Grecji drugi dzień strajku generalnego, zorganizowanego w proteście przeciwko pakietowi, przewidującemu cięcia i oszczędności.
Na 60. urodziny TVP zorganizują wielką pikietę W akcji, która ma odbyć się w godzinach 18-21, ma wziąć udział 400 osób. W tym czasie w TVP będzie trwało nagranie jubileuszowego programu na żywo.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz