Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja rozwiąże problem nielegalnych imigrantów

0
Podziel się:

Lider centroprawicowej Nowej Demokracji powiedział, że nielegalni imigranci tyranizują greckie społeczeństwo.

Grecja rozwiąże problem nielegalnych imigrantów
(Mendhak/CC/Flickr)

Przywódca greckich konserwatystów Antonis Samaras obiecał podczas wiecu w Atenach przed wyborami parlamentarnymi nasilenie programu wydalania z kraju nielegalnych imigrantów.

Lider centroprawicowej Nowej Demokracji powiedział, że nielegalni imigranci _ tyranizują greckie społeczeństwo _.

Partia Samarasa prowadzi w sondażach przedwyborczych, ale ma silnych rywali wśród ugrupowań skrajnie prawicowych, które w dotkniętym kryzysem kraju prowadzą intensywną kampanię przeciwko imigrantom.

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wydaje się, że do parlamentu może wejść nawet 10 z 12 głównych ugrupowań - pisze w czwartkowym anglojęzycznym wydaniu internetowym konserwatywny dziennik _ Kathimerini _.

Dwie partie obecnej koalicji rządzącej, Nowa Demokracja Samarasa i socjalistyczna PASOK Ewangelosa Wenizelosa - uważane przez międzynarodowych pożyczkodawców i europejskich partnerów Grecji za jedyną siłę zdolną utrzymać kraj na drodze reform i fiskalnej rzetelności - mogą jednak liczyć, że po wyborach zachowają większość w parlamencie.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecki rząd zagrożony. Są nowe wyniki Konserwatywna Nowa Demokracja i socjalistyczny PASOK odnotowały spadek notowań w ostatnim czasie z racji niepopularnych posunięć oszczędnościowych.
Chcą uciekać do Grecji. Powstanie mur? Grecja zamierza szybko ukończyć budowę muru wzdłuż granicy z Turcją, by ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)