Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja zapewnia: Nasze wyjście ze strefy euro to plotki

0
Podziel się:

- Jest to nieprawdopodobne i śmieszne - mówi minister finansów.

Grecja zapewnia: Nasze wyjście ze strefy euro to plotki
(Policy Network/CC/Flickr)

Grecki minister finansów Jeorjos Papakonstantinu kategorycznie zdementował w pogłoski dotyczące ewentualności bankructwa Grecji lub jej wystąpienia ze strefy euro, nazywając je bezpodstawnymi plotkami.

Na zdjęciu premier Grecji Andreas Papandreu.

_ - Są to plotki, które nie mają żadnej podstawy, a tylko charakter spekulatywny. Jest to nieprawdopodobne i śmieszne _ - oznajmił Papakonstantinu na konferencji prasowej.

Niektóre media greckie pisały w ostatnich dniach, w związku z zaniepokojeniem sytuacją na Węgrzech, o możliwej niewypłacalności Grecji lub jej wyjściu ze strefy euro mimo środków zaradczych podjętych w maju przez rząd.

Według opublikowanego w środę sondażu amerykańskiej agencji Bloomberg, 41 proc. inwestorów i analityków finansowych sądzi, że Grecja będzie zmuszona zrezygnować z euro, a 73 proc. uważa za prawdopodobne jej bankructwo.

Zapytany o ten sondaż, grecki minister odparł, że _ bankructwo czy restrukturyzacja długu nie wchodzi w grę _. Wyniki ankiety uzasadnił tym, że _ większość inwestorów nie wie o podjętych przez nas wysiłkach ani o rezultatach planu reform gospodarczych, które już wkrótce będą widoczne - ale sądzę, że ten klimat się zmieni _ - podkreślił polityk.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)