Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hollande zapowiada nasilenie walki z rajami podatkowymi

0
Podziel się:

Ogłosił, że francuskie banki będą co roku publikowały listę swoich wszystkich filii zagranicznych i ujawniać naturę ich działalności.

Hollande zapowiada nasilenie walki z rajami podatkowymi
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Prezydent Francji ogłosił, że francuskie banki będą co roku publikowały listę swoich wszystkich filii zagranicznych i ujawniać _ naturę ich działalności _.

Ma to - jak podkreślił Hollande - uniemożliwić bankom _ ukrywanie transakcji realizowanych w rajach podatkowych. Reuters pisze, że Hollande próbuje odbudować zaufanie publiczne, nadszarpnięte aferą byłego ministra ds. budżetu Jerome Cahuzaca, który musiał podać się do dymisji, oskarżony o posiadanie tajnego konta za granicą i uchylanie się od płacenia podatków. We Francji minister ds. budżetu odpowiada m.in. właśnie za ściganie osób uchylających się od płacenia podatków. _

_ Hollande przypomniał też, że do 15 kwietnia ministrowie mają ujawnić swój majątek osobisty. Ich deklaracje majątkowe będzie sprawdzała niezależna instytucja. Specjalna prokuratura ma się skoncentrować na dużych oszustwach podatkowych i sprawach korupcyjnych. _

_ - _Dla dobra narodu francuskiego chcemy zapewnić, że ci, którzy nim rządzą, ci, którzy zostali wybrani nie bogacą się podczas sprawowania mandatu" - podkreślał Hollande.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister miał tajne konto. Tak unikał podatków Były francuski minister ds. budżetu Jerome Cahuzac, oskarżony o dokonywanie oszustw podatkowych, przyznał się przed sądem, że miał tajne konto za granicą.
Hollande traci. W ten sposób pobił rekord Według 51 proc. badanych Francuzów Francois Hollande jest złym prezydentem. Jedynie 22 proc. jest odmiennego zdania.
Obroni drobnych ciułaczy przed podatkiem? Francja opowiada się za większą ochroną drobnych posiadaczy kont bankowych na Cyprze, którzy mogą zostać opodatkowani w ramach pakietu ratunkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)