Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Unii. W poniedziałek narada ministrów z 28 krajów

0
Podziel się:

W poniedziałek w Luksemburgu mają się spotkać szefowie dyplomacji 28 krajów. Ma to związek z zatonięciem łodzi z uchodźcami na Morzu Śródziemnym.

Imigranci w Unii. W poniedziałek narada ministrów z 28 krajów
(PAP/EPA)

W poniedziałek Luksemburgu spotykają się ministrowie spraw zagranicznych 28 krajów. Dołączą do nich ministrowie spraw wewnętrznych. Główny temat rozmów to kolejna tragedia na Morzu Śródziemnym. Zatonęła łódź z uchodźcami, którzy z Libii próbowali przedostać się do Włoch. Na pokładzie mogło być około siedmiuset imigrantów.

Kolejna katastrofa na morzu pokazuje, że Unia Europejska jest bezradna wobec napływu nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej. Wciąż nie ma odpowiedzi na pytania jak zapobiegać takim tragediom i co robić z uchodźcami, którym udaje się dostać do Europy.

- Nie mamy czarodziejskiej różdżki ani środka zaradczego, który sprawiłby, że problem rozwiąże się w jednej chwili i wskazywanie kogokolwiek palcem tego nie zmieni - powiedziała Natasha Bertaud, rzeczniczka Komisji Europejskiej, która w przyszłym miesiącu ma przedstawić strategię dotyczącą imigracji.

Bruksela nie wskazuje palcem, ale Włochy, które od lat zmagają się z napływem nielegalnych imigrantów z Afryki Północnej, otwarcie zarzucają pozostałym państwom obojętność. Bezskutecznie apelowały o wsparcie finansowe, na przykład dla operacji poszukiwawczo-ratunkowej, którą w końcu, z powodu wysokich kosztów musiały przerwać. Z niewielkim odzewem unijnych krajów spotkał się też apel o przyjmowanie uchodźców u siebie.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/m334370.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/polski-rynek-pracy-czeka-na-ukraincow-to-oni,29,0,1729309.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraińscy uchodźcy mogą uratować ZUS W zeszłym roku Ukraińcy złożyli ponad pięćdziesiąt razy więcej wniosków o przyznanie statusu uchodźcy niż w poprzednich latach. Rośnie też liczba zainteresowanych pracą i osiedlaniem się w Polsce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m330497.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiadomo-co-sie-stalo-ze-statkiem-blu-sky-m-,199,0,1685703.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) O mały włos od tragedii u wybrzeży Włoch Statek handlowy z 970 imigrantami, głównie z Syrii, wpłynął do portu Gallipoli w Apulii na południu Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m102324.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hiszpania-4600-nielegalnych-uchodzcow,204,0,1674700.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Coraz więcej nielegalnych imigrantów z Afryki W wyniku konfliktów w Syrii, Iraku, Sudanie, a także Mali w ostatnich miesiącach coraz więcej uchodźców przedostaje się do Ceuty i do Melilli, gdzie znajdują się jedyne granice lądowe pomiędzy Afryką a Europą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)