Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest nowy minister ds. brexitu. Dotychczas zajmował się zdrowiem

3
Podziel się

Nowym ministrem ds. brexitu w brytyjskim rządzie został dotychczasowy wiceminister zdrowia Stephen Barclay. Będzie odpowiedzialny za dokończenie procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Steve Barclay nowym ministrem od brexitu
Steve Barclay nowym ministrem od brexitu (stevebarclay.net)
bDSzbVrF

Stephen Barclay ma 46 lat, dotąd był mało znanym politykiem, który w Izbie Gmin zasiada od 2010 r., a od stycznia tego roku był wiceministrem zdrowia i opieki społecznej. Jak informuje Downing Street, teraz Barclay będzie odpowiedzialny za dokończenie procesu wystąpienia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, jako nowy minister ds. brexitu.

Wąska specjalizacja nowego ministra sugeruje, że decydującą rolę w finalizacji trwających negocjacji z UE będzie odgrywała bezpośrednio premier Theresa May, a Barclay będzie odpowiedzialny za koordynację technicznych przygotowań do brexitu – podaje Polska Agencja Prasowa.

bDSzbVrH

Prośbę o zatwierdzenie jego kandydatury złożono na ręce królowej Elżbiety II.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Brexit utrudni życie, ale nie wypchnie Polaków z Wielkiej Brytanii
bDSzbVsi
KOMENTARZE
(3)
z ukej
2 lata temu
System zdrowotny w UK jest jednym z najgorszych na świecie oprocz USA tak strasznie zniszczyli tem system w ciągu ostatnich 10 lat dokładnie tak będzie wyglądać ich gospodarka jsk przed wejściem do EU Gospodarczej w 1973 totalne dno.
Metro66
2 lata temu
Tusk ją wyprowadził! W UE było to przychylne nam państwo .
madra
2 lata temu
od zdrowia ??? hahhaha to ja już sobie to wyobrażam, toż zdrowie ??,to nie ma tego zdrowia na wyspach, to lepiej zająć się czymś co jest , czyli brexit ??
bDSzbVsj