Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Julia Pitera będzie kandydować do PE

0
Podziel się:

Była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją zamierza startować z mazowieckiej listy PO.

Julia Pitera będzie kandydować do PE
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją zamierza startować z mazowieckiej listy PO - poinformowały źródła w władzach regionalnej Platformy. _ Dostałam propozycję kandydowania do europarlamentu _ - powiedziała Pitera.

Nie chciała przesądzać, z jakiej listy będzie kandydować. _ Nie będę ubiegała decyzji władz krajowych _ - powiedziała. Źródła w mazowieckiej PO informują, że Pitera wystartuje na Mazowszu. Pitera jest posłanką PO od 2005 r., w ostatnich wyborach uzyskała najlepszy wynik w okręgu płockim.

Pitera należała do NSZZ _ Solidarność _ oraz do Unii Polityki Realnej. Była warszawską radną, w latach 2007-2011 zajmowała stanowisko rządowego pełnomocnika ds. walki z korupcją. Według informacji z mazowieckiej listy PO chcą kandydować również m.in. europosłanka Jolanta Hibner, a także wojewoda Jacek Kozłowski.

Warszawską listę PO ma otwierać była unijna komisarz Danuta Huebner. Źródła PAP w stołecznej PO informują, że jako _ dwójka _ poważnie rozważany jest szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati, a jako _ trójka _ - europoseł Paweł Zalewski.

Sytuacja na stołecznej liście może się jednak zmienić, bo nie zapadła jeszcze decyzja, z jakich list startować będą byli ministrowie Michał Boni i Jacek Rostowski. Z ostatniego miejsca z warszawskiej listy PO ma wystartować Roman Kosecki - piłkarz, warszawski poseł Platformy i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Ostateczny kształt eurolist PO zatwierdzi 22 marca Rada Krajowa partii.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)