Notowania

strajk na lotniskach
20.02.2013 20:39

Jutro znowu strajki na niemieckich lotniskach

Po raz kolejny strajkować będzie personel portów lotniczych w Duesseldorfie i Kolonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Na niemieckich lotniskach jutro od samego rana znowu utrudnienia. Po raz kolejny strajkować będzie personel portów lotniczych w Duesseldorfie i Kolonii. *

Strajk rozpocznie się 3.30 nad ranem i potrwa do10.00. Władze portów szacują, że akcja będzie mniej dotkliwa dla pasażerów niż ostatnie protesty. Trzeba jednak liczyć się z odwołanymi rejsami i poważnymi opóźnieniami. Strajkować zamierzają bowiem pracownicy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na lotniskach, w tym za kontrolę pasażerów.

Podobne protesty w Duesseldorfie organizowano już w tym roku dwukrotnie. Dziś strajkowali z kolei pracownicy lotniska w Hamburgu.

Związki zawodowe zrzeszające służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo domagają się 30 procentowych podwyżek wynagrodzeń. Pracodawcy zgadzają się na maksymalnie 9- procentowe podwyżki.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajkują ważne lotniska. Odwołali 80 lotów Strajkują pracownicy odpowiedzialni za kontrole pasażerów na niemieckich lotniskach w Duesseldorfie i Kolonii/Bonn.
Odwołali 1200 lotów. Strajk potrwa pięć dni Aż 20 tys. pracowników personelu latającego i naziemnego Iberii rozpoczęło pięciodniowy strajk przeciw planowanej restrukturyzacji przewoźnika.
Unikaj tych lotnisk. Będą kolejne strajki Około 280 odwołanych lotów - to efekt dzisiejszych strajków na lotniskach w Duesseldorfie i Hamburgu w Niemczech. Związki zawodowe zapowiadają, że protestować będą także jutro.
Tagi: strajk na lotniskach, lotnisko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz