Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński rozmówił się z Cameronem w sprawie zapomogi dla Polaków

Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie do zaakceptowania dla nas jest sytuacja piętnowania Polaków, którzy są jedną z grup imigracyjnych w Wielkiej Brytanii - napisało PiS w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie telefonicznej z brytyjskim premierem Davidem Cameronem przekazał, że PiS nie zgadza się z jego zapowiedziami dotyczącymi zmian w zasadach przyznawania zapomogi na dzieci dla imigrantów, w tym polskich.

_ Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie do zaakceptowania dla nas jest sytuacja piętnowania Polaków, którzy są jedną z grup imigracyjnych w Wielkiej Brytanii. Takie wypowiedzi podyktowane, jak się wydaje, bieżącą, wewnętrzną polityką brytyjską nie powinny mieć miejsca _ - napisano w komunikacie biura prasowego PiS.

Według biura prasowego PiS, brytyjski premier zapewnił Kaczyńskiego, że _ nigdy nie było jego intencją stygmatyzowanie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii _ i podkreślił, że _ jest pełen uznania dla pracy Polaków w Wielkiej Brytanii i ich wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki _.

_ Premier Cameron podkreślił, że proponowane przez niego rozwiązania mają charakter systemowy i mają na celu uregulowanie zasad świadczeń społecznych w Anglii. Jednocześnie poinformował, że liczy na owocną współpracę z Prawem i Sprawiedliwością w ramach grupy EKR w Parlamencie Europejskim _ - podkreślono w komunikacie PiS.

W niedzielę premier Cameron zasygnalizował, że prawo do zapomogi dla imigrantów na dzieci, które pozostały w kraju ojczystym, będzie jednym z punktów negocjacyjnych Londynu z Brukselą w sprawie nowego statusu członkowskiego W. Brytanii w UE. Wskazał przy tym na polskie dzieci. Z zapomogi przewidzianej w prawie unijnym korzysta w Wielkiej Brytanii 25 659 polskich dzieci, co czyni je największą grupą wśród beneficjentów.

Wczoraj wicepremier Janusz Piechociński (PSL) wezwał prezesa PiS do wystąpienia z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), w której obok PiS jest m.in. partia brytyjskiego premiera Davida Camerona. PiS odpowiedziało, że zdecyduje o uczestnictwie we frakcji EKR po odpowiedzi Camerona na list, jaki skierował do niego Kaczyński.

Tagi: imigracja do wielkiej brytanii, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz