Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanclerz Niemiec o kryzysie: Wzmocnił nas

0
Podziel się

- Niemcy poradziły sobie bardzo dobrze - ocenia Angela Merkel w noworocznym orędziu.

Kanclerz Niemiec o kryzysie: Wzmocnił nas
(ec.europa.eu)
bDBeGIrp

Niemcy bardzo dobrze poradziły sobie z kryzysem i wyszły z niego wzmocnione - ocenia w noworocznym przemówieniu kanclerz Angela Merkel, zaznaczając jednocześnie, że niezbędne jest umocnienie euro jako podstawy dobrobytu.

Przemówienie zostanie nadane w telewizji w piątek o godzinie 18. Szefowa niemieckiego rządu przypomina, że rok wcześniej kraj przeżywał najpoważniejszy od 60 lat kryzys finansowy i gospodarczy.

_ - Niemcy poradziły sobie z kryzysem jak mało które inne państwo. To, co sobie założyliśmy, to również zrealizowaliśmy: wyszliśmy z kryzysu nawet wzmocnieni _ - uważa Merkel.

bDBeGIrr

Dzięki Niemcom przyspieszy cała Europa. Zobacz materiał EUX.TV:

Deklaruje, że w obliczu obecnych kłopotów Europejskiej Unii Walutowej Niemcy będą nadal porządkować swe finanse i upraszczać system podatkowy. Jak podkreśla, Europa poddawana jest właśnie wielkiej próbie wytrzymałościowej. _ Musimy wzmocnić euro. Euro jest podstawą naszego dobrobytu. Niemcy potrzebują Europy i naszej wspólnej waluty _ - wskazuje kanclerz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t47056.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;chca;sie;skuteczniej;bronic;w;sieci,234,0,743914.html) Niemcy chcą się skuteczniej bronić w sieci Berlin utworzy centrum obrony cybernetycznej. Głównie przed Chińczykami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t98848.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/zobacz;kto;bedzie;zatrudnial;w;przyszlym;roku,230,0,741606.html) Zobacz, kto będzie zatrudniał w przyszłym roku O pracę ma być łatwiej, przede wszystkim w handlu i budownictwie. Zwolni się kilkaset tysięcy miejsc po wyjeżdżających do Niemiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t40520.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;wciaz;tesknia;za;swoja;marka,139,0,743563.html) Niemcy wciąż tęsknią za swoją marką Tylko 41 procent ankietowanych jest zadowolonych ze wspólnej waluty europejskiej.
bDBeGIrS
Źródło:
KOMENTARZE
(0)