Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kłopoty Irlandii nie wpłyną na Polskę. Na razie

0
Podziel się:

Mamy silne fundamenty gospodarcze - tłumaczy Zdzisław Sokal z NBP.

Kłopoty Irlandii nie wpłyną na Polskę. Na razie
(Bartek Chochołowski)

Dzięki silnym fundamentom gospodarczym Polska jest dobrze postrzegana przez rynki finansowe - ocenia Zdzisław Sokal, członek zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Ministrowie finansów UE zaaprobowali w niedzielę wieczorem decyzję o pomocy finansowej dla Dublina, wartość pakietu pomocowego nie przekroczy 100 mld euro. Premier Irlandii Brian Cowen ocenił, że porozumienie w sprawie finansowego pakietu pomocowego zostanie osiągnięte w ciągu następnych kilku tygodni. Z kolei Jean-Claude Juncker, szef eurogrupy, poinformował, że Irlandia może w styczniu 2011 r. otrzymać pierwsze pieniądze z funduszy pomocowych.

W poniedziałek premier Portugalii Jose Socrates powiedział, że jego kraj nie potrzebuje pomocy finansowej. Jednak rynki spekulują, że po Grecji i Irlandii to właśnie Portugalia może być kolejnym krajem, który będzie zmuszony zwrócić się o pomoc do UE i MFW.

_ - Nie wydaje mi się, aby w krótkim okresie kłopoty Irlandii czy innych krajów mogły mieć wpływ na Polskę. Na tym etapie zagrożenia nie ma _ - ocenia Zdzisław Sokal.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t117135.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cowen;zaplaci;glowa;cud;zamienil;w;kryzys,59,0,715835.html) Cowen zapłaci głową? Cud zamienił w kryzys Premier Irlandii znalazł się w krzyżowym ogniu krytyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t117004.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dublin;szykuje;ciecia;ministrowie;finansow;g7;chwala,1,0,714753.html) Dublin szykuje cięcia. Ministrowie finansów G7 chwalą Stojąca na progu bankructwa Irlandia poprosi o pomoc Brukselę i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)