Notowania

polityka w niemczech
20.10.2013 08:40

Koalicja w Niemczech. SPD dzisiaj zdecyduje

W południe w Berlinie rozpocznie się partyjny zjazd SPD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Deutscher Bundestag/Lichtblick/Achim Melde)

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec SPD ma dziś oficjalnie zdecydować o rozpoczęciu negocjacji koalicyjnych z chadekami Angeli Merkel. W południe w Berlinie rozpocznie się partyjny zjazd SPD.

Po wstępnych rozmowach z chadecją socjaldemokraci ogłosili, że chcą przystąpić do negocjacji koalicyjnych. Decyzja musi jednak zostać zaakceptowana na dzisiejszym partyjnym zjeździe. Głosowanie wydaje się być formalnością. SPD musi utworzyć rząd z chadekami, w przeciwnym razie Niemcy mogłyby czekać nowe wybory na czym socjaldemokraci najpewniej by stracili.

Mimo to w szeregach partii nie brakuje działaczy, którzy nie chcą współpracy z Angelą Merkel. Wielu z nich przypomina, że SPD źle wyszła na ostatniej koalicji z chadekami w latach 2005-2009.

Jeśli partyjny zjazd wyrazi dziś zgodę na koalicję to negocjacje rozpoczną się w najbliższą środę. Nikt nie wie jak długo potrwają.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: polityka w niemczech, wybory w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz