Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny piłkarz z korupcyjnym zarzutami

0
Podziel się:

Grzegorz S. grał ostatnio w pierwszoligowej Flocie Świnoujście.

Kolejny piłkarz z korupcyjnym zarzutami
(CBA/PAP)

Zarzuty o charakterze korupcyjnym postawiła w piątek Prokuratura Krajowa we Wrocławiu piłkarzowi Grzegorzowi S. Wczoraj zatrzymali go wrocławscy policjanci w Polanicy Zdroju

Jak powiedziałEdward Zalewski, szef Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, Grzegorzowi S. postawiono dwa zarzuty korupcyjne, _ przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tys. zł oraz nakłaniania do wręczenia korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 60 tys. zł _. Zarzuty dotyczą sezonu piłkarskiego 2003/04.

_ - Czynności prokuratorskie nie zostały jeszcze zakończone _ - zastrzegł Zalewski.

Jak się dowiedziała się PAP Grzegorz S. gra obecnie w pierwszoligowym klubie Flota Świnoujście. Wcześniej występował m.in. w Rakowie Częstochowa, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Górniku Łęczna.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 180 osobom: sędziom, m.in. najbardziej znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G. i trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi reprezentacji Januszowi W., byłemu reprezentantowi Dariuszowi W. oraz członkowi zarządu PZPN Henrykowi Klockowi.

Zarzuty usłyszeli też m.in. dwaj byli członkowie zarządu PZPN Wit Ż. i Kazimierz F.

W grudniu 2008 roku przed wrocławskim sądem rozpoczął się pierwszy proces w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiadło 17 osób, w tym Ryszard F. pseudonim Fryzjer - domniemany organizator całego procederu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)