Notowania

wiadomości
06-12-2017 (19:27)

Komisja Europejska pozwie Polskę. Za uchodźców

Jest zgoda komisarzy, w czwartek będzie oficjalna decyzja. Komisja Europejska pozwie Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców - dowiadują się nieoficjalnie polscy korespondenci w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK)
Rząd Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie 7 tysięcy uchodźców. Następcy mieli inne plany

Jak donosi Katarzyna Szymańska - Borginon, korespondenta Radia RMF FM w Brukseli, w czwartek Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Unii Europejskiej za nieprzyjęcie uchodźców w ramach relokacji 160 tys. imigrantów.

Chodzi o 7 tys. osób, które zobowiązał się przyjąć rząd Platformy Obywatelskiej.

Informacje potwierdzają inni korespondenci.

Z pozwem PL za ustawę o sądach KE czeka do ogłoszenia opinii Komisji Weneckiej, ale Komisja Europejska nie czeka dłużej na decyzje o przyjęciu uchodźców i jutro pozywa PL za to do Tryb.Spr.UE.

Sprawa odmowy przyjmowania uchodźców przez Polskę pojawiła się w Brukseli oficjalnie w czerwcu 2017 roku, kiedy Jean-Claude Juncker, szef KE, ogłosił rozpoczęcie postępowania przeciw Polsce (a także przeciw Węgrom i Czechom). Był to pierwszy etap procedury o naruszenie prawa UE, które - wszystko na to wskazuje - skończy się pozwaniem Polski do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Polska i Węgry nie przyjęły żadnego uchodźcy, Czechy - 12 osób.

Informacja o pozwie wzbudziła duże emocje wśród internautów.

Tagi: wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2017

tentamtegoOj, coś mi się zdaje, że będzie pozew wobec Niemców o reparacje wojenne i nie będzie to już tylko medialna zabawa.

06-12-2017

EmigrantRudemu zdrajcy kupic koze.

06-12-2017

TOmDemokracja jest wówczas gdy wypełnia się rozkazy z Brukseli. Bezpieczeństwo obywateli jest większą wartością niż członkostwo w UE.

Rozwiń komentarze (532)

Wybrane dla Ciebie