Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KE grozi Polsce odebraniem funduszy. "Podatnicy nie chcą płacić za dyktaturę w Polsce"

144
Podziel się:

- Jeśli dany kraj dostaje pieniądze od Unii, to musi szanować rządy prawa oraz respektować prawa człowieka - powiedziała w środę Vera Jourova, europejska komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci. I zagroziła odebraniem Polsce funduszy unijnych.

KE grozi Polsce odebraniem funduszy. "Podatnicy nie chcą płacić za dyktaturę w Polsce"
(Polaris/East News)
bESwtrZx

Czeska komisarz udzieliła w środę wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Neue Osnabruecker Zeitung". Powiedziała w nim m. in. o kontrowersyjnej reformie sądownictwa, nad którą obecnie pracuje polski Sejm.

Jourova powiedziała, że "gdy ktoś bierze pieniądze od Unii, to musi respektować rządy prawa". I zagroziła odebraniem Polsce funduszy. Przyznała jednak, że w najbliższych latach jest to niemożliwe i myśli raczej o kolejnej perspektywie, która rozpocznie się w 2021 roku.

- Nie wyobrażam sobie, by niemieccy czy szwedzcy podatnicy życzyli sobie, aby ich pieniądze były przeznaczane na tworzenie swego rodzaju dyktatury w innym kraju Unii Europejskiej - powiedziała Jourova.

bESwtrZz

Dodała również, że jest zszokowana reformą sądownictwa, a "rzeczy w Polsce idą w zdecydowanie złym kierunku".

Zobacz także: Komisja Europejska już nie pierwszy raz napomina Polskę. Już ponad rok temu przyjęła krytyczną opinię o naszym kraju

- Obserwujemy systematyczne likwidowanie rządów prawa w Polsce - powiedziała europejska komisarz. - Równowaga między władzą sądowniczą i wykonawczą została mocno zachwiana.

bESwtrZF

Jourova przyznała również, że ewentualne wstrzymanie finansowania byłoby precedensem, ale trzeba je brać pod uwagę. - Odcięcie od funduszy unijnych to byłby bardzo trudny krok, ale w tej sytuacji musimy myśleć o takich rozwiązaniach - powiedziała przedstawicielka Komisji Europejskiej.

"Neue Osnabruecker Zeitung" pisze, że Polska przez ostatnie lata była jednym z największych beneficjentów środków unijnych, a ewentualne wstrzymanie finansowania mogłoby bardzo osłabić polską gospodarkę.

- W interesie wszystkich państw członkowskich powinno być przestrzeganie prawa i wspólnych wartości Unii Europejskich - spuentowała Jourova.

bESwtsaa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(144)
Dominik
4 lata temu
Hu*nia nie daje nic za darmo !! To sa kredyty bezterminowe !! Nasze prawnuki beda je splacac !!
bożena
4 lata temu
Unia nikomu nic nie daje !!! Wszyscy musimy płacić do tego jednego kociołka gdzie Niemcy z każdego wpłaconego przez innych mają 0.85 uc !!! Pani Jurova bredzi osmieszając się jakoby Unia dawała coś czego nie musimy zwrócić !!!!!!!!!!
general
4 lata temu
brawo pis tak trzymac w następnej kolejności po sadach policja
bESwtsab
Maciek
4 lata temu
Ewentualnym winowajcą utraty środków unijnych może być zarówno PIS, za swoją "dyktaturę" jak też w równym stopniu opozycja która napuszczając Unię na własny kraj i własnych obywateli strzela sobie w stopę. Cytat z "Sami swoi" : Masz tu granaty. Sądy sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
11
4 lata temu
Brawo ;zero kasy dla pisofaszystów niech się zaduszą swoja wiarą w Jezusa chytrusa
...
Następna strona