Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsultacje miedzy Rosją, Ukrainą a UE

0
Podziel się:

W rozmowach biorą udział unijny komisarz ds. handlu Karel de Gucht, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin oraz rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleskiej Uljukajew.

Konsultacje miedzy Rosją, Ukrainą a UE
(World Economic Forum/CC BY-SA 2.0/wikimedia commons)
bEUwCuJh

W Brukseli ruszyła kolejna runda trójstronnych konsultacji między Rosją, Ukrainą a Unią Europejską w sprawie umowy stowarzyszeniowej.

W rozmowach biorą udział unijny komisarz ds. handlu Karel de Gucht, minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin oraz rosyjski minister rozwoju gospodarczego Aleskiej Uljukajew.

W ostatnich tygodniach Rosja przedstawiła długą listę zastrzeżeń dotyczących wprowadzenia w życie porozumienia o pogłębionej strefie wolnego handlu między Brukselą a Kijowem. Dzisiejsze rozmowy mają wyjaśnić rozbieżności, jakie się pojawiły.

bEUwCuJj

_ - My od samego początku mieliśmy dość otwarte nastawienie razem ze stroną ukraińską i mam nadzieję, że te dzisiejsze rozmowy pokażą, iż osiągniemy jakiś konsensus na koniec dnia _ - powiedział Wojciech Talko, rzecznik Komisji ds. handlu.

Podkreślił, że rozmowy Unia-Ukraina-Rosja należy postrzegać w szerszym kontekście. _ - - Musimy pamiętać, że kryzys na Ukrainie to jest sytuacja geopolityczna i te rozmowy są prowadzone w tym kontekście. Umowa handlowa jest tylko jednym z elementów większej układanki strategicznej, która odbywa się w stolicach europejskich, w Rosji i na Ukrainie _ - dodał rzecznik.

16 września unijno-ukraińska umowa stowarzyszeniowa, której częścią jest porozumienie o wolnym handlu, ma być ratyfikowana przez Radę Najwyższą Ukrainy oraz Parlament Europejski.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińcy ujawnili plan w sprawie separatystów Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej odpowiedział na apele Rosjan o kolejne zawieszenie broni.
Jest decyzja w sprawie dostaw gazu na Ukrainę Trójstronne rozmowy pomiędzy Ukrainą, Rosją i Komisją Europejską w sprawie cen rosyjskiego surowca i spłaty długu przez Kijów zostaną jednak wznowione.
Unia Europejska czeka na sygnały z Rosji Niektóre słowa płynące z Moskwy mogą być zachęcające - twierdzi Catherine Ashton.
bEUwCuJK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)