Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korporacja płaci mniejsze podatki niż stoisko z kiełbaskami? Tak twierdzi austriacki kanclerz

11
Podziel się:

Globalne korporacje, takie jak Starbucks czy Amazon, płacą niższe podatki niż stoisko z kiełbaskami - narzeka w wywiadzie kanclerz Austrii i przewodniczący partii socjaldemokratycznej Christian Kern.

Korporacja płaci mniejsze podatki niż stoisko z kiełbaskami? Tak twierdzi austriacki kanclerz
(machu/flickr.com)
bEJLsSKZ

Globalne korporacje, takie jak Starbucks czy Amazon, płacą niższe podatki niż stoisko z kiełbaskami - narzeka w wywiadzie dla gazety "Der Standard" kanclerz Austrii i przewodniczący partii socjaldemokratycznej Christian Kern. Jego zdaniem preferencje podatkowe dla światowych gigantów to błąd.

- Każda wiedeńska kawiarnia, każde stoisko z kiełbaskami płaci większe podatki w Austrii niż międzynarodowe korporacje - ubolewa Kern , nawiązując do symboli gastronomii w austriackiej stolicy. - To dotyczy Starbucksa, Amazona i innych firm - dodał.

Zdaniem austriackiego kanclerza, gigantyczna kara dla Apple od Komisji Europejskiej jest krokiem w dobrym kierunku. KE uznała, że dzięki ulgom przyznanym przez Irlandię, koncern nie płacił właściwie żadnych podatków i nałożył na niego 13 mld euro kary. Kern skrytykował rządy krajów, które zwabiają do siebie korporacje, przyznając w zamian preferencje podatkowe. - To, co robią Irlandia, Holandia, Luksemburg czy Malta to brak solidarności w stosunku do reszty europejskiej gospodarki - ocenił.

bEJLsSLb

Jego zdaniem wyższe podatki w Austrii powinny płacić też Facebook czy Google. Podkreślił, że ich przychody w Austrii przekraczają po 100 mln euro, przy czym Google zatrudnia w tym kraju - jak mówił - "pewnie tuzin" pracowników, a Facebook "jeszcze mniej".

bEJLsSLC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Robert co ma ...
5 lata temu
Tepic malwersantow zydowskich! Na poczatek miotacze plomieni:-D
ss
5 lata temu
austryjak? a dobrze gada! ,,,,,,,,,,,,,,,wow
As wywiadu
5 lata temu
Odwet za vw :)
bEJLsSLD
AOLKA
5 lata temu
[QUOTE] Korporacja płaci mniejsze podatki niż stoisko z kiełbaskami? ... [/QUOTE] i MA RACJĘ ! w Polsce znany globalny producent napojów i przekąsek zaoszczędził ponad 100 mln USD wciągu ostatnich 10 lat na PODATKACH, tylko dlatego że firmy konsultingowe mają powiązania z członkami byłych rządów i załatwiają zwolnienia podatkowe - oczywiście za odpowiednio wysoką kasę ....
skumbria
5 lata temu
Nie chcieliście komuny- będziecie żyć jak rumuny.