Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w Wielkiej Brytanii. Aresztowali pracowników mediów

0
Podziel się

Według policji wśród zatrzymanych są także wojskowy w służbie czynnej, policjant i pracownica Ministerstwa Obrony.

Korupcja w Wielkiej Brytanii. Aresztowali pracowników mediów
(RachelH_/CC/Flickr)
bDyHgPed

Brytyjska policja zatrzymała osiem osób w związku z podejrzeniami o wręczanie łapówek policjantom i osobom urzędowym - powiadomił Scotland Yard. Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników gazety _ The Sun _.

O zatrzymaniu pracowników gazety, wysokonakładowego tabloidu, poinformował jej wydawca, spółka News Corp. Policja przeszukała mieszkania i biura tych osób - głosi oświadczenie wydawcy.

Według policji wśród zatrzymanych są także wojskowy w służbie czynnej, policjant i pracownica Ministerstwa Obrony. Zatrzymano ich w związku z podejrzeniami o korupcję i zachowanie niezgodne z zajmowanym urzędem publicznym.

bDyHgPef

Dzisiejsze działania policji są częścią dochodzenia o nazwie operacja Elveden, dotyczącego wręczania łapówek przez dziennikarzy funkcjonariuszom policji i urzędnikom.

Operację Elveden rozpoczęto w lipcu zeszłego roku w reakcji na doniesienia, że w ciągu kilku lat funkcjonariusze otrzymali około 130 tys. funtów od tabloidu _ News of the World _ w zamian za poufne informacje.

_ The Sun _ i _ News of the World _ to tytuły prasowe wydawane przez News International - koncern prasowy wchodzący w skład imperium mediów News Corp. Ruperta Murdocha. _ News of the World _ latem ubiegłego roku przestał się ukazywać.

Obu tabloidom zarzucano angażowanie hakerów do włamywania się do skrzynek głosowych i _ kupowanie _ od policji informacji, które następnie publikowano jako ekskluzywne, będące efektem dziennikarskiej dociekliwości.

bDyHgPel
Czytaj więcej o wydarzeniach w Wielkiej Brytanii
Brytyjczycy źli. Zarabiają wszyscy tylko nie oni Ponad 90 proc. pamiątek dostępnych na portalu London 2012 wytwarzana jest poza Wielką Brytanią
Siostra dziennikarza w więzieniu. Szantaż Dyrektor generalny BBC Mark Thompson oskarżył w piątek władze Iranu o zastraszanie pracowników sekcji BBC nadającej w języku perskim na drodze oszczerstw, szpiegowania i aresztowania ich bliskich.
Brytyjski niszczyciel płynie na Falklandy Spór wokół Falklandów zyskał na aktualności w związku z przypadającą w tym roku 30. rocznicą wojny o wyspy, podczas której Brytyjczycy odparli argentyńską inwazję.
bDyHgPeG
KOMENTARZE
(0)