Notowania

tajemnica bankowa
29.10.2014 07:45

Kręcą bicz na oszustów podatkowych

Blisko 50 krajów, w tym Polska, zdecydowało się na walkę z transgranicznymi oszustwami podatkowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Nachodzą trudne czasy dla oszustów podatkowych ukrywających pieniądze za granicą. W Berlinie zostanie dziś około godz. 14.30 podpisana międzynarodowa umowa o wymianie informacji finansowych. Do porozumienia dołączy także Polska.

Blisko 50 krajów, w tym Polska, zdecydowało się na walkę z transgranicznymi oszustwami podatkowymi.

Umowa, która zostanie dziś podpisana, przewiduje, że poszczególne państwa będą się w przyszłości informować o rachunkach bankowych prowadzonych przez obcokrajowców.

Ma to utrudnić ukrywanie pieniędzy na zagranicznych kontach, a także uchylanie się o podatków np. od odsetek czy dywidend. Umowa ma także przyczynić się do likwidacji tak zwanych rajów podatkowych.

Tajemnica bankowa to przeżytek - przekonuje gospodarz dzisiejszego spotkania, minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble. Jego zdaniem, gdy porozumienie zacznie działać szansa na wykrycie podatkowych oszustów znacznie wzrośnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełomowa decyzja Szwajcarii i Singapuru Kraje zrobiły to dla potrzeb walki z uchylaniem się przed podatkami - poinformowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
Opdatkowanie oszczędności. Rozłam w UE? Komisarz UE ds. podatków przekonuje, że wzmocniona dyrektywa o opodatkowaniu oszczędności jest kluczowa, by lepiej ścigać oszustów podatkowych i by zamknąć luki prawne, które w tej chwili wykorzystują.
Tagi: tajemnica bankowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, unia, prawo, gospodarka polska, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz