Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kryzys migracyjny może zostać zatrzymany. Tusk przekonuje do przekazania pieniędzy Włochom

Kryzys migracyjny może zostać zatrzymany. Tusk przekonuje do przekazania pieniędzy Włochom

Donald Tusk liczy na koniec fali emigracji z Afryki do Włoch Fot. AFP/EAST NEWS
Donald Tusk liczy na koniec fali emigracji z Afryki do Włoch

Szefowie państw Uni Europejskiej zaoferowali podczas szczytu w Brukseli w czwartek dodatkowe wsparcie dla Włoch. - Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego w centralnej części Morza Śródziemnego - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi. Mamy prawdziwą szansę na zamknięcie szlaku przez centralną część Morza Śródziemnego - powiedział Tusk na konferencji prasowej podsumowującej pierwszą roboczą sesję szczytu UE.

Według danych Frontexu na szlaku środkowośródziemnomorskim prowadzącym do Włoch nastąpił w ostatnim czasie największy spadek napływu migrantów. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku liczby są mniejsze o ponad 2/3. To efekt włoskich działań w Libii.

Tak imigranci przeprawiają się do Europy. Nagranie z drona

ue, tusk, włochy, emigranci
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Michal
2018-07-17 21:10
Mam stary ponton . Jest dziurawy ale latke kupie I jutro zalatam dziure. Wysle z pompka jutro biedakom z Wloch aby mogli plynac do Libii po uchodzców ubogacajacych nasza kulture. Czy Polacy pomysleli jak ladnie mozna swietowac zdobycie mistrzostw swiata przez Francuzów w pilce noznej? Ubogacona kulturowo Francja obserowala u siebie demolke I anarchie na ulicach francuskich miast. Jakie to bylo piekne.
inspektor p
2018-04-25 07:19
To Tusk pracuje dla mafii włoskiej?
sonia
2018-04-08 08:06
her" Tushk" jesteś głupszy niż ustawa to przwiduje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (43)