Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kryzys migracyjny może zostać zatrzymany. Tusk przekonuje do przekazania pieniędzy Włochom

Kryzys migracyjny może zostać zatrzymany. Tusk przekonuje do przekazania pieniędzy Włochom

Donald Tusk liczy na koniec fali emigracji z Afryki do Włoch Fot. AFP/EAST NEWS
Donald Tusk liczy na koniec fali emigracji z Afryki do Włoch

Szefowie państw Uni Europejskiej zaoferowali podczas szczytu w Brukseli w czwartek dodatkowe wsparcie dla Włoch. - Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego w centralnej części Morza Śródziemnego - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi. Mamy prawdziwą szansę na zamknięcie szlaku przez centralną część Morza Śródziemnego - powiedział Tusk na konferencji prasowej podsumowującej pierwszą roboczą sesję szczytu UE.

Według danych Frontexu na szlaku środkowośródziemnomorskim prowadzącym do Włoch nastąpił w ostatnim czasie największy spadek napływu migrantów. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku liczby są mniejsze o ponad 2/3. To efekt włoskich działań w Libii.

Tak imigranci przeprawiają się do Europy. Nagranie z drona

ue, tusk, włochy, emigranci
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Jan
2018-07-22 08:57
Jak dobrze, ze nasz PIS-owski rząd, na którego wielu narzeka nie wpucił islamskich imigrantów do naszego kraju. Teraz musielibysmy martwic się, jak bezpiecznie chodzic po ulicach. Chociaż obecni imigranci również zaczynają się panoszyc, narzucając pracodawcom swoje stawki płacy. Nie wiem, do czego to doprowadzi, ale nie dziwie się, ze Polacy nie chcą byc traktowani gorzej niż przybysze. W końcu maja wyższe koszty utrzymania mieszkania, dzieci itd. Dla mnie nie do pomyślenia jest fakt, że Ukrainiec w naszym kraju zarabia tyle samo, albo często więcej niż Polak gdzie on płaci za lokal 300-500zł, a Polak 1000-1500 zł.Pracodawcy traktują rodaków, jak śmieci.
Michal
2018-07-17 21:10
Mam stary ponton . Jest dziurawy ale latke kupie I jutro zalatam dziure. Wysle z pompka jutro biedakom z Wloch aby mogli plynac do Libii po uchodzców ubogacajacych nasza kulture. Czy Polacy pomysleli jak ladnie mozna swietowac zdobycie mistrzostw swiata przez Francuzów w pilce noznej? Ubogacona kulturowo Francja obserowala u siebie demolke I anarchie na ulicach francuskich miast. Jakie to bylo piekne.
inspektor p
2018-04-25 07:19
To Tusk pracuje dla mafii włoskiej?
Pokaż wszystkie komentarze (44)