Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Grecy stracą prywatne majątki. "Nie ma takiego, który nie byłby zadłużony"

Grecy stracą prywatne majątki. "Nie ma takiego, który nie byłby zadłużony"

Fot. AP/FOTOLINK/East News

Co szóstemu Grekowi grozi zajęcie części majątku przez urząd podatkowy. Liczba dłużników wobec fiskusa rośnie każdego dnia, a eksperci ostrzegają, że sytuacja się pogorszy.

Długi wobec państwa ma prawie co drugi Grek, a ponad milionowi sześciuset tysiącom grozi z tego powodu zajęcie pensji, emerytury lub oszczędności w banku. Każdego miesiąca zajmowanych jest około 20 tysięcy kont.

Doradca podatkowy Jorgos Vemmos twierdzi, że problem ten jeszcze bardziej pogłębi się w tym roku z powodu nowych obciążeń podatkowych i wzrostu składek ubezpieczeniowych.

- Podatki są przytłaczające. Ludzie nie są w stanie płacić wszystkich swoich zobowiązań, a ci, co płacą są wspomagani przez rodziców i dziadków - tłumaczy ekspert.

Z kolei Kostas, pracownik greckiej służby zdrowia, mówi Polskiemu Radiu, że nawet jeśli obie osoby w rodzinie pracują, sytuacja i tak jest bardzo trudna. - Podatki są tak wysokie, że nie ma chyba Greka, który nie ma długów. - powiedział.

Kostas dodaje, że nadzieja na szybki rozwój gospodarczy, który obiecuje grecki rząd jest - jego zdaniem - nikła.

Beata Kukiel, IAR

podatki, długi, grecja, majątek
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
ola
2017-02-02 16:19
coś mi to przypomina. tam też najpierw wszystkim głównie nierobom dawali. i unas też cały czas dodatki dla leni i nierobów, oszustów tzw biednych. oczywiście wszystko na kredyt. a kiedyś przyjdzie za to zapłacić.
m
2017-02-02 13:21
Polskę też to czeka z powodu OFE, czy jak się ten diabeł teraz nazywa, czyli największej afery finansowej od czasu FOZZ.
Oberw
2017-02-02 11:29
Bezsprzecznie winę za sytuację Greków, ponoszą ich rządy jest to pewne, jak to że to Grecy te rządy wybierali.
Pokaż wszystkie komentarze (20)