Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Putin i Cipras nie rozmawiali o pomocy finansowej, więc o czym?

0
Podziel się:

Jeszcze przed rozmowami obu przywódców, rzecznik Kremla powiedział, że Rosja jest gotowa rozważyć pożyczkę dla Grecji. Dodał, że Grecy "jeszcze nie poprosili" o takie wsparcie.

Kryzys w Grecji. Putin i Cipras nie rozmawiali o pomocy finansowej, więc o czym?
(PAP/EPA)

Na spotkaniu prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem nie było mowy o pomocy finansowej dla Grecji - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał, że dwaj przywódcy mówili m.in. o dostawach produktów rolnych.

Putin i Cipras przeprowadzili rozmowy w Petersburgu, gdzie trwa 19. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Pytany o to, czy była mowa o pomocy finansowej, Pieskow odparł: - Nie, nie, nie. Dodał, że politycy "rozmawiali o konieczności rozwoju dwustronnej współpracy inwestycyjnej, ale w zwykłym kontekście stosunków dwustronnych".

Według rzecznika Putin i Cipras porozumieli się, że w najbliższym czasie zbiorą się grupy robocze, które omówią możliwość dostaw do Rosji produktów rolnych, nienaruszających obowiązującego embarga unijnego i rosyjskich restrykcji. Moskwa wprowadziła swoje embargo na unijne produkty w odpowiedzi na sankcje przyjęte wobec niej przez Zachód z powodu roli Rosji w kryzysie ukraińskim.

Wcześniej w piątek, jeszcze przed rozmowami dwóch przywódców, rzecznik Kremla powiedział, że Rosja jest gotowa rozważyć pożyczkę dla Grecji. Dodał, że Grecy "jeszcze nie poprosili" o takie wsparcie.

Również wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz mówił, że jeśli wsparcie finansowe dla Aten będzie potrzebne, Rosja rozważy tę kwestię.

Na forum w Petersburgu ministrowie energetyki Rosji i Grecji podpisali w piątek memorandum w sprawie budowy planowanego gazociągu Turecki Potok (Turkish Stream) przez terytorium Grecji. Budowę sfinansuje Rosja.

Memorandum przewiduje utworzenie spółki joint venture, w której równe udziały mieliby Grecy i Rosjanie i która miałaby zbudować gazociąg na terytorium Grecji między 2016 a 2019 rokiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zniesie embargo na żywność? Ważny głos z Kremla W razie uchylenia embarga, na rynek rosyjski wróci około 20 proc. dostawców z trzech wskazanych przez Moskwę krajów.
Grecja obiecuje. Spłaci swoje zobowiązania To reakcja rządu na niedzielną wypowiedź szefa MSW Nikosa Wucisa, który twierdził, że kasa państwowa jest pusta.
Ateny ujawniają: Trojka nie może się dogadać Rząd Grecji zaznaczył, że w tej sytuacji odpowiedzialność leży wyłącznie po stronie pożyczkodawców.
KE bierze pod lupę gazociąg grecko-rosyjski Na wtorek wizytę w Atenach złoży prezes Gazpromu. Pojawiły się pogłoski o wypłacie zaliczki 5 mld dolarów dla Grecji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)