Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kryzys w Grecji. Potrzebna będzie dalsza pomoc

0
Podziel się

Niemiecka opozycja ostrzega, że problemy Grecji będą oznaczały dodatkowe obciążenia dla podatników.

Kryzys w Grecji. Potrzebna będzie dalsza pomoc
(AP/Fotolink/East News)
bEqsNrfp

Grecja prawdopodobnie znowu będzie musiała prosić Europę o finansowe wsparcie. Tak wynika z analizy przygotowanej przez niemiecki bank centralny. Fragmenty dokumentu publikuje tygodnik _ Der Spiegel _.

Eksperci Bundesbanku szacują, że najpóźniej na początku przyszłego roku trzeba będzie przyjąć kolejny program ratunkowy dla Grecji. Istnieją bowiem poważne wątpliwości, czy władze w Atenach zdołają przeprowadzić niezbędne reformy ratujące budżet. Specjaliści nie wykluczają nawet, że Grecji trzeba będzie darować część zadłużenia.

Niemiecka opozycja ostrzega, że będzie to oznaczało dodatkowe obciążenia dla podatników. Po wrześniowych wyborach Niemców czeka niemiła niespodzianka - powiedział ekspert do spraw polityki budżetowej opozycyjnej SPD Carsten Schneider.

bEqsNrfr

Szacuje się, że Niemcy już poręczają kredyty na kwotę blisko 310 miliardów euro, przeznaczonych na ratowanie zagrożonych krajów eurolandu.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja potrzebuje dodatkowo 10 mld euro Pod koniec 2014 roku Grecja może mieć relatywnie _ niewielką lukę w finansowaniu _
Niemcy przekonują, że nie są tacy źli Demonstranci w Atenach czy teraz w Nikozji z lubością porównują niemieckich polityków do nazistów.
Samaras na dywaniku u Angeli Merkel Tematem rozmów będą greckie postępy we wdrażaniu reform gospodarczych narzuconych Atenom przez międzynarodowych wierzycieli.
bEqsNrfS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)