Notowania

Kryzys w strefie euro. "On nie zaczął się w Europie"

Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius ostro odpowiedział administracji USA na słowa krytyki pod adresem Europy za niewystarczające według niej rezultaty walki z kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MARIO DE RENZIS)

Szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius ostro odpowiedział administracji USA na słowa krytyki pod adresem Europy za niewystarczające według niej rezultaty walki z kryzysem. _ Nie wydaje mi się, aby kryzys zaczął się w Europie _ - oświadczył Fabius w Rzymie.

_ Nie ma sensu wzajemne obarczanie się odpowiedzialnością _ - powiedział szef francuskiego MSZ na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Włoch Giulio Terzim dzisiaj. Następnie dodał, odnosząc się do początków kryzysu w USA: _ Lehman Brothers to nie był bank ani włoski, ani francuski _.

W ten sposób skomentował wypowiedzi rzecznika Białego Domu Jaya Carneya, który oświadczył, że rynki są wciąż sceptyczne wobec polityki antykryzysowej w Europie i że dotychczas podjęte działania nie gwarantują ożywienia. Ponadto Carney powiedział, że amerykańska gospodarka gotowa jest poczynić kroki, by _ odizolować się od skutków kryzysu w strefie euro _. Słowa te wtorkowa prasa włoska uznała za _ policzek dla Europy _.

Łagodniej wypowiedź rzecznika Białego Domu ocenił włoski minister, który - jak zapewnił - nie dostrzegł w nich _ reprymendy _, lecz _ zachętę do dalszych zgodnych działań _. Giulio Terzi przyznał, że podziela obawy Białego Domu. Wyraził też w imieniu swoim i swojego francuskiego rozmówcy przekonanie, że konieczna jest _ pilna, zdecydowana i skoordynowana akcja w Europie _ na rzecz wzrostu.

Przy okazji spotkania szefów dyplomacji obu krajów zapowiedziano, że 14 czerwca do Rzymu przyjedzie z pierwszą wizytą prezydent Francji Francois Hollande. Spotka się między innymi z premierem Mario Montim.

Fabius powiedział, że Włochy _ mają szczęście _, że mają takiego prezydenta jak Giorgio Napolitano - _ mądrego, o wysokim morale _. Media odnotowały, że francuski minister przyleciał do Rzymu samolotem tanich linii lotniczych.

Czytaj więcej w sytuacji w strefie euro w Money.pl
To oni wydają najwięcej pieniędzy na wakacje Belgowie w tym roku wyjadą na wakacje, ale z powodu kryzysu będą skromniejsze. Budżety urlopowe będą o 8 procent mniejsze aniżeli w ubiegłym roku. Gdzie zamierzają wyjeżdżać mieszkańcy Belgii?
Prezydent chciał, by ochraniała go kobieta Nowy socjalistyczny prezydent zmniejszył liczbę funkcjonariuszy swej osobistej ochrony o ponad jedną trzecią, stawiając jednocześnie po raz pierwszy na jej czele kobietę.
Bruksela ocenia nas dobrze. Francuzi najgorsi Dwunastu zagrożonym krajom Komisja Europejska zaleciła działania naprawcze.
Tagi: kryzys w europie, laurent fabius, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz