Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łamanie kodeksu pracy podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody

0
Podziel się:

Firmy, które przygotowywały pawilony na pokazy luksusowych marek odzieżowych otrzymały kary łącznie na 40 tys. euro. Domy mody całkowicie odcięły się od wykonawców, twierdzą, że nie wiedziały o procederze.

Łamanie kodeksu pracy podczas Mediolańskiego Tygodnia Mody
(PAP/EPA)
bEKajDrF

Podczas pokazów mody męskiej w Mediolanie stwierdzono liczne przypadki łamania kodeksu pracy oraz zasad BHP - takie są wyniki kontroli przeprowadzonych za kulisami wybiegów. Bez wymaganych kontraktów zatrudniano także Polaków - podała włoska prasa.

Na wybiegach modele noszą ubrania warte tysiące euro, na zapleczu przy budowie scenografii i tymczasowych pawilonów na pokazy zatrudniani są pracownicy bez kontraktów czy wręcz nielegalnie - podkreślił dziennik _ La Republica _.

Gazeta poinformowała w sobotę na swej stronie internetowej o rezultatach kontroli inspektorów pracy i przedstawicieli ubezpieczalni w czasie niedawnego Mediolańskiego Tygodnia Mody Męskiej. O wynikach tych zawiadomiono miejscową prokuraturę.

bEKajDrH

W przekazanej prokuratorowi dokumentacji mowa jest między innymi o zatrudnianiu dziesiątek osób, wśród nich cudzoziemców, z naruszaniem zasad kodeksu pracy oraz norm bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom. I tak na przykład Polacy i Ukraińcy pracowali bez jakichkolwiek umów o pracę.

Niektórzy wykonywali pracę przy budowie, a następnie demontażu wielkich namiotów na wysokich rusztowaniach bez żadnych zabezpieczeń.

Firmy odpowiedzialne za przygotowanie pawilonów na pokazy luksusowych firm odzieżowych otrzymały kary w łącznej wysokości 40 tysięcy euro. Domy mody całkowicie odcięły się od wykonawców tych robót podkreślając, że nie wiedziały o tym procederze. Dlatego one również, jak wyjaśniły, czują się poszkodowane.

Wymiar sprawiedliwości podejmie teraz decyzję o ewentualnej odpowiedzialności karnej.

bEKajDrN

To już kolejna kontrola inspektorów na znanych na całym świecie mediolańskich pokazach mody. Przed rokiem również stwierdzono tam liczne nieprawidłowości, w tym zatrudnienie 250 osób z naruszeniem prawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten egzamin musi zdać każdy pracownik Do obowiązków pracodawcy należy przeszkolenie pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie okresowych szkoleń w tym zakresie.
Śmierć w pracy. Co należy się rodzinie? Jako śmierć w czasie trwania stosunku pracy należy rozumieć nie tylko zgon zatrudnionego podczas pracy, ale również, gdy zmarł przebywając na urlopie wypoczynkowym, macierzyńskim, itp.
Kodeks pracy do zmiany. Zobacz propozycje Nowe prawo przewiduje, że w Kodeksie pracy utrzymane będą trzy rodzaje umów o pracę tzn. umowy o pracę na okres próbny, na czas określony oraz na czas nieokreślony.
bEKajDsi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)