Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Litwa liczy na szybką kolej do Polski

0
Podziel się

Wilno i Warszawa powołają międzynarodową grupę roboczą w tej sprawie.

Litwa liczy na szybką kolej do Polski
(mattbuck4950/CC/Flickr)
bEhffACZ

Polska poparła inicjatywę Litwy usprawnienia pasażerskiego ruchu kolejowego od Petersburga do Berlina poprzez Tallin, Wilno i Warszawę - poinformował goszczący z wizytą na Litwie wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt._ _

_ - Poparliśmy inicjatywę Litwy i w najbliższym czasie zostanie powołana międzynarodowa grupa robocza, zadaniem której będzie wypracowanie mechanizmu usprawnienia ruchu pasażerskiego _ - powiedział Juliusz Engelhardt po spotkaniu z litewskim wiceministrem transportu i łączności Arunasem Sztarasem.

*Projekt budowy *transeuropejskiego korytarza kolejowego wspiera Komisja Europejska. KE sfinansuje realizację tego projektu w około 80 procentach.
Szybkie pociągi będą kursowały korytarzem transeuropejskiej kolei Rail Baltica, do budowy którego już przystąpiono. Wiceminister Engelhardt zaznaczył, że _ daty uruchomienia szybkiego pociągu na razie nie da się określić, jest to proces wieloletni _.

bEhffADb

Litwie bardzo zależy na jak najszybszym zrealizowaniu projektu Rail Baltica. Litewski rząd uznał ten projekt za priorytetowy dla kraju. Ma to ułatwić pozyskiwanie koniecznych inwestycji i przyspieszyć realizację prac.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t85002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pkp;nik;podal;stare;dane;bedziemy;przygotowani;do;euro,75,0,663883.html) PKP: NIK podał stare dane, będziemy przygotowani do euro Kolejarze uważają, że zostali potraktowani niesprawiedliwie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;wakacjach;zmiany;w;rozkladzie;jazdy;pociagow,153,0,660121.html) Po wakacjach zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Część pociągów zniknie, część przybędzie, a niektóre zmienią godziny kursowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t99614.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/kolej;w;belgii;daje;pracownikom;premie;za;nepotyzm,118,0,659830.html) Kolej w Belgii daje pracownikom premię za nepotyzm SNCB boryka się z problemem braku chętnych do zatrudnienia.
bEhffADC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)