Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko
16.02.2012 08:43

Lotnisko we Frankfurcie. Zapowiedzieli przedłużenie strajku

Spółka Fraport zarządzająca lotniskiem spodziewa się, że wskutek strajku dojdzie do znacznych utrudnień w komunikacji lotniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Niemiecki związek zawodowy GdF zapowiedział, że planowany na popołudnie strajk pracowników służb kontroli lotniska we Frankfurcie nad Menem zostanie wydłużony do jutra.

Strajk około 200 pracowników służb kontroli lotniska i ruchu naziemnego największego portu lotniczego w Niemczech rozpocznie się w czwartek o 15 i potrwa do 22. _ - Jeśli nie spotkamy się ze zrozumieniem, odstąpimy od pracy również w piątek od godziny 8 do 22 _ - oświadczył rzecznik Matthias Maas.

Spółka Fraport zarządzająca lotniskiem spodziewa się, że wskutek strajku dojdzie do znacznych utrudnień w komunikacji lotniczej i zaapelowała do pasażerów o skontaktowanie się ze swoimi liniami lotniczymi, które zaczęły wprowadzać zmiany do swoich rozkładów lotów.

Związkowcy z GdF domagają się podwyżek wynagrodzeń i lepszych warunków zatrudnienia. Negocjacje w tej sprawie z zarządzającą lotniskiem firmą Fraport nie przyniosły porozumienia.

Czytaj więcej o strajkach na lotniskach
Będzie strajk na największym lotnisku Niemiec We Frankfurcie nad Menem dojdzie do siedmiogodzinnego strajku pracowników służb kontroli lotniska.
Nie będą strajkować. Bo przyjeżdża Papież? Zaplanowane na przyszły tydzień strajki obsługi naziemnej lotnisk w Hiszpanii, które przypadały w czasie papieskiej wizyty na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie nie odbędą się.
Tagi: lotnisko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz