Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotnisko w Lublinie zaoszczędzi. Nie musi zwracać unijnej dotacji

3
Podziel się

Port Lotniczy Lublin i województwo lubelskie nie będą musiały zwracać części unijnego dofinansowania. Chodzi o blisko 24 miliony złotych przeznaczone na rozbudowę regionalnego lotniska w Świdniku.

Lotnisko w Lublinie zaoszczędzi. Nie musi zwracać unijnej dotacji
(Marek Jabłoński/Eastnews)
bDzueDaZ

Zarzuty, które Komisja Europejska zgłosiła w 2015 roku, związane były m.in. z przeszacowaniem - w jej opinii - prognoz dotyczących ruchu lotniczego. Zdaniem Komisji, zakres wybudowanej infrastruktury w stosunku do zakładanych potrzeb transportowych był za wysoki.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że na prośbę działaczy samorządowych z województwa lubelskiego i szeregu posłów, Ministerstwo Rozwoju podjęło działania, które miały na celu wyjaśnienie tej sytuacji.

Ustalono, że wymagane przez KE kwoty zostaną odpowiednio ujęte w rozliczeniach finansowych dokonywanych w ramach zamykania lubelskiego regionalnego programu operacyjnego. Uzgodniono też, że nie będzie wymagany zwrot pieniędzy wypłaconych dotychczas na rzecz lotniska.

bDzueDbb

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek ocenił, że zwrot części dotacji mógłby doprowadzić do poważnych kłopotów finansowych spółkę Port Lotniczy Lublin.

Oficjalną decyzję Komisja Europejska przekazała stronie polskiej wczoraj - 13 marca. W opinii wojewody, ogłoszenie przez marszałka województwa lubelskiego "sukcesu rozmów zanim nadeszła oficjalna odpowiedź z Komisji Europejskiej było przedwczesne, w tego typu ustaleniach wymagana jest dyplomacja".

bDzueDbC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(3)
olt-expres
4 lata temu
Szkoda tylko, ze nie ma polaczen krajowych z Lublina.
orion
4 lata temu
Przydalo by sie polaczenie Lblin-Bergen! Wikingowie czekaja
oloe
4 lata temu
musiał pokazać, że to jego osobisty sukces, przecież to pis - tam nie ma moralnych zasad
bDzueDbD