Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łukaszenka chce dogadać się z Unią Europejską

0
Podziel się:

Prezydent Białorusi zapewnił, że Mińsk pragnie znormalizowania stosunków z państwami Unii Europejskiej - poinformowała agencja Interfax-Zapad.

Łukaszenka chce dogadać się z Unią Europejską
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Prezydent Białorusi zapewnił o tym na spotkaniu z zachodnimi ambasadorami - poinformowała agencja Interfax-Zapad.

- _ Jesteśmy gotowi na wszelkie kroki, jeśli chodzi o normalizację naszych stosunków _ - zwrócił się Łukaszenka do ambasadorów Francji, Holandii, Hiszpanii i Słowenii na ceremonii wręczania przez nich listów uwierzytelniających w Mińsku.

Białoruski prezydent oświadczył przy tym, że do Białorusi _ nie może być żadnych pretensji, jeśli chodzi o normalizację tych stosunków _. - _ Nie chcę powiedzieć, że piłeczka jest po waszej stronie, to dziennikarski slogan. Ale rzeczywiście jest ona po waszej stronie _ - oznajmił.

Podkreślił, że na terenie Europy istnieje zbyt dużo zagrożeń zewnętrznych i zaapelował: _ Zastanówmy się razem, jak im przeciwdziałać, nie patrzmy na siebie krzywo _.

_ - Nie uciekniemy od siebie nawzajem, czeka nas życie w sąsiedztwie _ - dodał, podkreślając, że Białorusi zależy na ustabilizowaniu stosunków z UE. Zaznaczył przy tym, że produktywna współpraca z państwami UE _ jest możliwa wyłącznie na zasadzie równoprawności i wzajemnego szacunku _.

_ - Jestem przekonany, że pragmatyczne podejście i dążenie do pozytywnego rezultatu pozwolą nam wiele osiągnąć w najróżniejszych sferach _ - dodał.

Białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej mówił po listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, że spotkanie było bardzo ważne z uwagi na pozytywny kontekst i pozytywną atmosferę. _ - Atmosfera ta stwarza możliwość podjęcia dalszych kroków w kierunku normalizacji naszych stosunków z UE, dalszego pogłębienia i poszerzenia współpracy _ - powiedział wówczas.

Na szczycie Makiej zadeklarował, że Mińsk jest gotów rozpocząć rozmowy o uproszczeniu przepisów wizowych z UE.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/m157701.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lukaszenka;chce;pokazow;demokracji,36,0,1433380.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Łukaszenka chce pokazów demokracji Prezydent Białorusi oświadczył, że najbliższe kampanie wyborcze w jego kraju powinny być demonstracją demokracji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/m215140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;przedluza;sankcje;wobec;bialorusi,62,0,1411390.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Unia przedłuża sankcje wobec Białorusi Decyzję państw UE uzasadniono tym, że władze białoruskie nie uwolniły wszystkich więźniów politycznych, a żaden z uwolnionych nie został zrehabilitowany.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/m157700.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;krytyka;z;zachodu;oznacza;ze;dobrze;robimy,112,0,1403760.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Łukaszenkę cieszy krytyka z Zachodu! Prezydent Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Białoruś powinna iść swoim szlakiem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)