Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Małe i średnie firmy na Ukrainie, w Gruzji i Mołdawii dostaną 200 mln euro

0
Podziel się:

Komisja Europejska ogłosiła w czwartek wart 200 mln euro program grantów dla małych i średnich przedsiębiorstw na Ukrainie, w Gruzji i w Mołdawii. KE liczy, że program ten pomoże wygenerować inwestycje o wartości 2 mld euro.

Małe i średnie firmy na Ukrainie, w Gruzji i Mołdawii dostaną 200 mln euro
(Bartosz Wawryszuk)

Pieniądze na granty mają pochodzić przede wszystkim ze środków Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Program jest przewidziany na dziesięć lat. Ma wesprzeć małe i średnie firmy w trzech krajach Partnerstwa Wschodniego, które podpisały z UE umowy stowarzyszeniowe, wraz z porozumieniem o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu.

- Komisja Europejska obiecała podjęcie konkretnych kroków, by zwiększyć handel i wymianę między Unią a jej wschodnimi partnerami. Dziś realizujemy obietnice - oświadczył szef KE Jean-Claude Juncker.

Dodał, że inwestycje warte 2 mld euro pomogą wzmocnić konkurencyjność lokalnych firm, które będą tworzyć więcej miejsc pracy.- To dowód mocnego zaangażowania UE w dalsze pogłębianie naszej współpracy ze wschodnimi partnerami - podkreślił Juncker.

Program ogłoszono w Rydze na forum biznesowym, które towarzyszy rozpoczynającemu się w czwartek wieczorem szczytowi Partnerstwa Wschodniego.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak na KE. "Nie boję się żadnego premiera" Szef Komisji Europejskiej nie akceptuje niesprawiedliwej krytyki pod adresem szefowanej przez niego instytucji.
Juncker walczy o fotel przewodniczącego KE Luksemburczyk Jean-Claude Juncker z Europejskiej Partii Ludowej (EPP), która uzyskała najwięcej miejsce w Parlamencie Europejskim, przez 2 dni będzie zabiegał o głosy eurodeputowanych potrzebne do objęcia najwyższego stanowiska w Komisji Europejskiej. We wtorek i w środę kandydat na szefa KE spotka się z grupami politycznymi w Parlamencie, aby przedstawić swoje plany i kwalifikacje oraz powalczyć ...
Brytyjski biznes powinien mówić "tak dla UE!" Przedstawiciele brytyjskich przedsiębiorstw o proeuropejskich poglądach powinni rozpocząć kampanię przekonującą Brytyjczyków do konieczności pozostania w UE.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)