Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
legalizacja marihuany
03.04.2012 13:36

Marihuana na Słowacji nie zaprowadzi do więzienia?

Zgodnie ze słowackim prawem posiadanie nawet najmniejszej ilości tego narkotyku jest obecnie przestępstwem, za które grozi więzienie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Przyszły premier Słowacji Robert Fico napisał na swym blogu, że posiadanie marihuany powinno być uznawane jedynie za wykroczenie, a nie - jak do tej pory - za przestępstwo.

Zgodnie ze słowackim kodeksem karnym posiadanie nawet najmniejszej ilości tego narkotyku jest obecnie przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia. Fico, który jest specjalistą od prawa karnego, napisał w poniedziałek, iż można to zmienić.

O depenalizacji posiadania lekkich narkotyków na Słowacji mówili do tej pory tylko liberałowie z partii Wolność i Solidarność (SaS), będący od marcowych wyborów w opozycji. Kwestię poruszył obecnie przyszły szef lewicowego rządu, którego zdaniem pomogłoby to odciążyć wymiar sprawiedliwości i przepełnione słowackie więzienia.

Fico wypowiadał się na temat wysokich kar za posiadanie lekkich narkotyków także podczas weekendowego spotkania ze studentami bratysławskiej akademii ekonomicznej. _ To nie działa. A jeśli coś nie działa, to z tym coś zróbmy, spróbujmy znaleźć inną formę kary _ - podkreślał.

Pomysł, jak wskazują wcześniejsze wypowiedzi słowackich polityków, może zdobyć także poparcie innych ugrupowań w parlamencie.

Prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz mianuje nowy gabinet Roberta Fico w najbliższą środę.

O narkotykach czytaj więcej w Money.pl
Dali niepełnosprawnemu papierosa i sadzonki Trzy sadzonki roślin i ręcznie robionego papierosa przekazali w Poznaniu przedstawiciele stowarzyszenia Wolne Konopie niepełnosprawnemu 30-latkowi.
W tym kraju dzieci palą najwięcej marihuany _ Scena narkotykowa bardzo się zmieniła. Dziś zażywanie ich to już nie jest kwestia jakiejś subkultury. _
Chcą legalizacji narkotyków. Dla dobra... Prezydent Gwatemali wini kartele narkotykowe na rosnącą gwałtownie przestępczość i fale przemocy w jego kraju. Dlatego reformy chce zacząć od legalizacji.
Tagi: legalizacja marihuany, słowacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz