Notowania

Mateusz Morawiecki na nieformalnym ECOFIN. Leci na Maltę

Mateusz Morawiecki poleci dziś na Maltę, gdzie weźmie udział w nieformalnym posiedzeniu unijnej Rady do spraw Ekonomicznych i Finansowych. W stolicy kraju, Valletcie, wicepremier, minister rozwoju i finansów będzie przebywał do jutra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EAST NEWS)

W tym półroczu Malta przewodzi pracom Unii Europejskiej. Nieformalne posiedzenia unijnych ministrów finansów odbywają się co pół roku. Rozmowy poprzedza spotkanie przedstawicieli państw należących do strefy euro.

W Valletcie ministrowie finansów będą rozmawiali o wyzwaniach i możliwościach, jakie stoją przed gospodarką Wspólnoty. Odniosą się do opublikowanej niedawno tak zwanej Białej Księgi w sprawie przyszłości Europy. Dokument zawiera pięć scenariuszy określających, w jakim kierunku Unia może ewoluować do 2025 roku, w zależności od podjętych teraz decyzji.
Ministrowie przedstawią też swoje opinie przed opublikowaniem dokumentu o pogłębianiu unii gospodarczo-walutowej, co ma nastąpić pod koniec maja.

Tagi: morawiecki, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2017

ana-lizaMorawiecki to jedyny z rządu PiS, który nie tylko rozumie o czym się na takich spotkaniach mówi, ale i potrafi coś sensownego powiedzieć. No i nikt … Czytaj całość

07-04-2017

logikaminister czy turysta?

Rozwiń komentarze (2)