Notowania

inwestycje
15.03.2018 07:50

Najatrakcyjniejsze kraje do inwestowania w 2018 roku. Świat wskazuje Polskę

Nawet Irlandia, Czechy czy Finlandia okazały się znacznie mniej atrakcyjne dla inwestorów od Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kuba Jurkowski/REPORTER)
Nawet Irlandia, Czechy czy Finlandia okazały się znacznie mniej atrakcyjne dla inwestorów od Polski

Wzrost gospodarczy, ludność kraju, środowisko inwestorskie, podatki i przedsiębiorczość przekonały ekspertów, by wysoko ocenić polski potencjał i atrakcyjność kraju dla firm i korporacji.

Polska znalazła się w ścisłej czołówce rankingu 20 najlepszych krajów do inwestowania w 2018 roku przygotowanego przez amerykański portal US News. Dziennik oparł się o dane z raportuBanku Światowego.

Brano pod uwagę takie czynniki jak: przedsiębiorczość, stabilności ekonomiczną, korzystne otoczenie podatkowe, innowacje, wykwalifikowaną siłę roboczą, wiedzę technologiczną, dynamikę wzrostu gospodarczego i poziom korupcji w różnych krajach na świecie.

Morawiecki: naszym celem jest wzmocnienie firm i przedsiębiorczości

To te dane dały Polsce 3. pozycję w świecie zaraz po Indonezji i Filipinach. Wyprzedzamy w rankingu Francję, Wielką Brytanię czy Holandię. Nawet Irlandia, Czechy czy Finlandia okazały się znacznie mniej atrakcyjne dla inwestorów. Stawkę 20 najlepszych miejsc do inwestowania zamyka Chile.

TOP 10 najatrakcyjniejszych krajów do inwestowania
Lp. kraj wzrost gospodarczy populacja
1 Filipiny 6,9 proc. 103,3 mln
2 Indonezja 5 proc. 261,1 mln
3 Polska 2,9 proc. 37,9 mln
4 Malezja 4,2 proc. 31,2 mln
5 Singapur 2 proc. 5,6 mln
6 Australia 2,8 proc. 24,1 mln
7 Hiszpania 3,3 46,4 mln
8 Tajlandia 3,2 proc. 68,9 mln
9 Indie 7,1 proc. 1,3 mld
10 Oman - proc. 4,4 mln
Źródło: US News/Businessinsider.com.au/Bank Światowy

W czasach zmian i niepewności inwestorzy mogą znaleźć stabilną i bezpieczną przystać w Polsce, napisał "US News". Z prognoz ekspertów Banku Światowego wynika bowiem, że nasza gospodarka jest dobrej formie pomimo zawirowań związanych z Brexitem i kryzysem uchodźczym.

Wśród atutów wymieniono powiązania handlowe z Niemcami i obecność wielkich firm motoryzacyjnych – jak Volkswagen na terenie naszego kraju. Dodatkowo zwrócono uwagę na rozwijający się przemysł lotniczy, energii odnawialnej czy elektroniczny.

Tagi: inwestycje, giełda, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2018

Robicie sobie jaja?Buhahahahaha! To chyba najlepszy kawał jaki słyszałem od 2-ch lat!

15-03-2018

DominikNic dziwnego, skoro premier Morawiecki dopłaca nawet bankom za inwestycje u nas, to możemy wylądować wkrótce w pierwszej dziesiątce.

15-03-2018

FredPrzestańcie pieprzyc głupoty. Prezes Gezdorf zostawiła miejsce pracy - nie wykonuje zadań powierzonych jej przez Państwo. ukarać finansowo - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (17)