Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najnowsze dane z gospodarki Eurolandu. Zaskakują

0
Podziel się:

Spraedź indeksy określające koniunkturę w przemyśle i w usługach.

Najnowsze dane z gospodarki Eurolandu. Zaskakują
(shotbydave/iStockphoto)
bEDMaZWt

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2012 roku 46,3 pkt wobec 46,2 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano wstępne wyliczenia. Podano tez wskaźnik dotyczący usług, a Eurostat ogłosił dane o inflacji.

Analitycy szacowali, że indeks wyniesie 46,6 pkt. Natomiast indeks PMI composite w strefie euro wyniósł w grudniu 2012 r. 47,3 pkt wobec 46,5 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - wynika ze wstępnych wyliczeń.

Analitycy szacowali wartość indeksu na 46,9 pkt. Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie.

bEDMaZWv

Lepiej w usługach

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2012 r. 47,8 pkt wobec 46,7 pkt w poprzednim miesiącu - podano wstępne wyliczenia.

Analitycy szacowali wskaźnik na 47,0 pkt. Indeks powstaje na podstawie badania przeprowadzonego wśród 2 tys. firm - m.in. banków i przewoźników lotniczych.

Inflacja w strefie euro wyniosła w listopadzie 2012 r., w ujęciu rok do roku, 2,2 proc. - podał końcowym wyliczeniu Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Wstępnie oceniano, że inflacja wyniesie 2,2 proc. w ujęciu rocznym. W październiku ceny konsumpcyjne wzrosły rok do roku o 2,5 proc.

bEDMaZWB
Czytaj więcej w Money.pl
Niemiecka gospodarka odbija? Jest lepiej z... Ogłoszono indeksy określające koniunkturę w przemyśle i usługach.
Jest lepiej w strefie euro, ale za mało na... Wstępnie szacowano wskaźnik na 45,7 pkt., okazał się jednak wyższy i wyniósł 46,7 pkt.
Zaskakujące dane z firm. W Polsce najlepiej od... Nastroje w strefie euro okazały się lepsze od oczekiwań. W naszym kraju, wskaźnik ilustrujący nastroje też zaskoczył ekspertów.
bEDMaZWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)