Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nawałnice we Francji. Kolejny huragan w weekend

0
Podziel się:

Osiemdziesiąt tysięcy gospodarstw bez prądu w całej Francji. To wynik przejścia nawałnic nad różnymi rejonami kraju.

Nawałnice we Francji. Kolejny huragan w weekend
(SqueakyMarmot/CC/Flickr)
bECuOzpN

Meteorolodzy przestrzegają przed innymi żywiołami i zapowiadają kolejny atak huraganu na najbliższy weekend.

W Bretanii w trzech departamentach wysuniętych najbardziej na północny-zachód istnieje poważne niebezpieczeństwo powodzi. Podobne zagrożenie dotyczy także południa kraju, w tym Prowansji, gdzie padają ulewne deszcze. W Cannes spadło 30 milimetrów wody, a wiatr wiejący z prędkością dochodzącą do 100 kilometrów na godzinę powoduje, że o wybrzeże śródziemnomorskie uderzają czterometrowe fale.

Z kolei wichura częściowo sparaliżowała ruch na drugim co do wielkości lotnisku Francji, w Nicei. Gwałtowne nawałnice maja dotknąć także Akwitanię -; rejon południowo-zachodniej Francji od Bordeaux w stronę Kraju Basków. Żywioł wyrządził duże szkody w Dolinie Rodanu, zrywając trakcje elektryczne, w wyniku czego tysiące domów jest bez prądu.

bECuOzpP

Wichura łamała grube drzewa jak zapałki. Wiele potężnych konarów spadało na zaparkowane samochody, w których na szczęście nie było nikogo. Z kolei we wszystkich masywach Francji ogłoszono podwyższony stopień zagrożenia lawinami, powyżej 2 tysięcy metrów. Dotyczy to wszystkich łańcuchów gór od Pirenejów, poprzez Owernię po Alpy, szczególnie w ich południowej części gdzie spadł metr śniegu.

Czytaj więcej w Money.pl

bECuOzqq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)