Notowania

Netflix będzie musiał mieć więcej europejskich programów. Tak postanowiła Unia

Serwisy streamingowe, jak na przykład Netflix, będą musiały mieć przynajmniej 30 proc. treści pochodzących z Europy - to najnowsze zalecenie z Brukseli. Firmy będą też musiały finansować więcej lokalnych produkcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Netflix)
Popularne serwisy będą musiały zadbać o lokalne treści - tak wynika z decyzji unijnych władz

O decyzji "unijnych władz" poinformował właśnie amerykański serwis Bloomberg. Decyzję będą jeszcze musiały jednak poprzeć wszystkie kraje członkowskie Wspólnoty. Jeśli tak się stanie, poszczególne kraje Unii będą miały około dwa lata na wdrożenie zalecenia do swoich loklanych przepisów.

Zdaniem unijnych urzędników, takie przepisy są niezbędne w erze, gdy coraz częściej ogląda się filmy, programy i seriale właśnie przez internetowe platformy. Obowiązek będzie dotyczył oczywiście nie tylko Netflixa, ale i takich firm jak Amazon czy Showmax oraz lokalnych serwisów streamingowych.

*Netflix znów zapłacił mniej kobiecie. Skandal płacowy w "The Crown". Zobacz wideo: *

Internetowe serwisy będą musiały nie tylko zadbać o odpowiedni odsetek treści z Europy, ale będą musiały też odpowiednio promować lokalne produkcje.

Zarówno Netflix, jak i Amazon odmówili komentarza serwisowi Bloomberg na ten temat. Eksperci przewidują jednak, że serwisy wcale nie muszą stracić na tym postanowieniu. - W przypadku muzyki mamy olbrzymi popyt na lokalne produkcje, w przypadku filmów i seriali może być podobnie - uważa cytowany przez Bloomberga analityk mediów Paolo Pescatore.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: serwisy streamingowe, netflix, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2018

Figo Fago z ChicagoCzyli np. "Pacyfikacja Katalonii"

02-10-2018

EternitJuż teraz oferta Netflixa w Europie jest gorsza niż w USA a eurokomusarze ludowi chcą to jeszcze pogorszyć. Ciekawe ile zostaną kasy od europejskich … Czytaj całość

03-10-2018

RomanKrótko mówiąc, mehr Propaganda , więcej propagandy i prania europejskich mózgów

Rozwiń komentarze (5)