Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Netflix będzie musiał mieć więcej europejskich programów. Tak postanowiła Unia

7
Podziel się:

Serwisy streamingowe, jak na przykład Netflix, będą musiały mieć przynajmniej 30 proc. treści pochodzących z Europy - to najnowsze zalecenie z Brukseli. Firmy będą też musiały finansować więcej lokalnych produkcji.

Popularne serwisy będą musiały zadbać o lokalne treści - tak wynika z decyzji unijnych władz
Popularne serwisy będą musiały zadbać o lokalne treści - tak wynika z decyzji unijnych władz (materiały prasowe Netflix)

O decyzji "unijnych władz" poinformował właśnie amerykański serwis Bloomberg. Decyzję będą jeszcze musiały jednak poprzeć wszystkie kraje członkowskie Wspólnoty. Jeśli tak się stanie, poszczególne kraje Unii będą miały około dwa lata na wdrożenie zalecenia do swoich loklanych przepisów.

Zdaniem unijnych urzędników, takie przepisy są niezbędne w erze, gdy coraz częściej ogląda się filmy, programy i seriale właśnie przez internetowe platformy. Obowiązek będzie dotyczył oczywiście nie tylko Netflixa, ale i takich firm jak Amazon czy Showmax oraz lokalnych serwisów streamingowych.

Zobacz także: Netflix znów zapłacił mniej kobiecie. Skandal płacowy w "The Crown". Zobacz wideo:

Internetowe serwisy będą musiały nie tylko zadbać o odpowiedni odsetek treści z Europy, ale będą musiały też odpowiednio promować lokalne produkcje.

Zarówno Netflix, jak i Amazon odmówili komentarza serwisowi Bloomberg na ten temat. Eksperci przewidują jednak, że serwisy wcale nie muszą stracić na tym postanowieniu. - W przypadku muzyki mamy olbrzymi popyt na lokalne produkcje, w przypadku filmów i seriali może być podobnie - uważa cytowany przez Bloomberga analityk mediów Paolo Pescatore.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

KOMENTARZE
(7)
Żabba
2 lata temu
to będzie wartęWięcej reklam niz
Olo
3 lata temu
Bez kitu.. urzędasy szantażują prywatny biznes jak ma inwestować swoje pieniądze..
Infarmer
4 lata temu
Na moim Netflixie sa seriale europejskie. Bardzo dobrze zrobione. Uwielbiam jak mnie (jakakolwiek) partia probuje uszczesliwic na sile...
Roman
4 lata temu
Krótko mówiąc, mehr Propaganda , więcej propagandy i prania europejskich mózgów
Eternit
4 lata temu
Już teraz oferta Netflixa w Europie jest gorsza niż w USA a eurokomusarze ludowi chcą to jeszcze pogorszyć. Ciekawe ile zostaną kasy od europejskich TFUrców.