Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie ma szans na unijną stawkę VAT?

0
Podziel się:

Lewandowski: Nie ma szerszego poparcia, za są tylko pojedyncze kraje.

Nie ma szans na unijną stawkę VAT?
(ec.europa.eu)
bFeaqcJh

Unijny komisarz do spraw budżetu Janusz Lewandowski uważa, że wprowadzenie europejskiego podatku VAT ma znikome szanse na poparcie rządów państw Unii. 19 października zostanie ogłoszony przegląd finansów unijnych.

Janusz Lewandowski, który dokument przygotowuje, powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że państwa europejskie popierają go w poszukiwaniu oszczędności.

POSŁUCHAJ JANUSZA LEWANDOWSKIEGO:

Janusz Lewandowski zaznaczył, że przekonywanie części krajów starej Piętnastki, by utrzymać wspólnotową politykę spójności, jest niełatwym zadaniem. Wyjaśnił, że apel Parlamentu Europejskiego, który domaga się utrzymania hojnego wsparcia z unijnej kasy na biedne regiony Wspólnoty po 2013 roku, jest ważnym głosem w dyskusji.

bFeaqcJj

Janusz Lewandowski przypomniał, że Polska jest unijnym rekordzistą jeśli chodzi o otrzymane nakłady. Dlatego tak należy nam oraz innym mniej zamożnym krajom, by w budżecie na lata 2014-2020 utrzymać politykę spójności na obecnym poziomie, wynoszącym 300 miliardów euro.

Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia podkreślił, że szczególny opór napotyka w tej sprawie w tradycyjnie eurosceptycznym Londynie. Wyraził jednak przekonanie, że jest szansa na podobną kwotę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t95078.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/lewandowski;chce;nowego;unijnego;podatku,154,0,653210.html) Lewandowski chce nowego unijnego podatku Miałby zastąpić składki unijne. Obciążone byłyby nim transakcje finansowe i opłaty bankowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ekonomisci;przeciw;nowym;unijnym;podatkom,224,0,654304.html) Ekonomiści przeciw nowym, unijnym podatkom Ich zdaniem budżet UE i tak jest już _ rozdęty _, a dodatkowe pieniądze pójdą na administrację.
bFeaqcJK
vat
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)